post

Béčko starších žáků v Mostě neuspělo

Uplynulá neděle, netradičně pro utkání starších žáků, byla u “B” týmu spojena s “výletem” do Malého Března. V místním hokejbalovém stánku hraje svá utkání celek Mostu. Kelti si však jeden ze dvou dlouhých výletů neužili podle svých představ. Ze Severních Čech odjeli s porážkou 4:1, kterou si za rámeček rozhodně nedají.

 

HBC Most vs. SK Kelti “B” 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

V posledním utkání podzimu čekal “B” tým starších žáků výlet do krásného hokejbalového stánku v Malém Březně, kde domácí zápasy hrají hráči HBC Most. Už příjezd do Března byl netradiční. V 10:00 Kelti vzbudili správce s tím, že je zápas. Domácí hráči dorazili okolo 10:20 a tak se původní rozpaky rozplynuly. Domácí Most na zápas nezapomněl, rozhodčí ale ano. Této oblíbené role se ujal domácí trenér Dvořák a nutno dodat, že pískal rovinu.

 

Po dlouhé době se Keltům stalo že parametry převyšovali soupeře, kteří půl zápasu měl až přehnaný respekt. Bohužel hosté dokázali zužitkovat převahu v jedinou branku, kdy se po pohledné kombinaci Netuky s Darebným druhý jmenovaný radoval ze vstřelené branky. Ač Kelti tento zápas nehráli rozhodně na hraně svých možností, vypracovali si hodně vyložených šancí, ale o všem jasně hovoří řešení těchto situací. Například když se Kelti dostali do samostatného úniku, a hráč od modré běžel sám na brankáře, ani netrefil branku.

 

Na druhé straně hráč z Mostu povedeným blafákem srovnal stav na 1:1 a tím uzavřel první třetinu. Ve druhé části Kelti výkon zlepšili a začali hrát více aktivně. Neproměněné šance je ale mrzeli. Mostu stačilo využít důrazu v předbrankovém prostoru a otočil na 2:1. Ani po změnách v sestavě před závěrečnou třetinou se obraz hry nezměnil a hráči Mostu, hrající  v poklidu, přidali další dvě branky z brejkových situacích. Utkání skončilo výhrou domácího celku 4:1.

 

Hodnocení trenéra O. Baleky: “Po dobrém výkonu s Rebely a uvolněné atmosféře na tréninkách, kde již předvedená hra snesla přísnější měřítka, jsem si naivně myslel, že tuto pohodu přeneseme do zápasu. Co se týče bojovnosti a nasazení hráčů se jednalo o nejhorší výkon podzimu. Za vše hovoří, že nejlepší hráč zápasu Keltů byl Ondra Černý = ročník 2007. Je potřeba, aby se starší kluci chytli za nos a začali brát zodpovědnost na sebe. Nevím kde jinde mají brát hráči motivaci předvést nejlepší výkon než v zápase. Některé hráče jsem ani nepoznával. Děkujeme rodičům, kteří jeli fandit. Už kvůli nim mě mrzí předvedená hra. Snad si to uvědomí i samotní hráči.”

 

Branka Keltů: Darebný

Vyloučení: 4:2, Střely: 22:26

 

Sestava Keltů “B”: Kupec Michal – Frolík Martin, Bertoš Matej, Cůbr Martin, Tkadlec Ondřej, Janošek Adam, Kadlčík Michal, Chromek Jan, Váca Adam, Černý Ondřej, Krutina Adam, Kupec Martin, Hrubý Jan, Netuka Patrik, Darebný Pavel