post

Bojovný výkon přinesl “A” týmu první tříbodové vítězství!

Berounský “A” tým doposud nezažíval úspěšný vstup do nového ročníku 2. ligy. Tým trenérů Baleky a Matyse měl po šesti odehraných kláních na svém kontě jen jedinou výhru v prodloužení. A tak museli Kelti věřit ve vítězství na hřišti favorizovaného Kladna. Co předcházelo konečnému tříbodovému zisku a jak si vedl Tomáš Bartolen v roli náhradního kapitána Vám řeknou následující řádky.

 

První patnáctiminutovka pod taktovkou domácích

Nedělní hokejbalové odpoledne započalo tradičním obranným nedůrazem Keltů a domácí Kladno hned v první minutě vedlo. Do sestavy se v roli centra vrátil po dlouhé pauze Roman Novák a jeho zkušenosti se přenášeli nejen do útočné hry. Přesto měli kladenští v první periodě navrch. Jejich další šance ale likvidoval brankář Günther, aby v zápětí vyrovnal skóre Jiří Hrabár. Na jeho nekompromisní střelu k protější tyči neměl brankář Merta nárok.

 

Přesilovka hlavní zbraní berounského týmu

Po nerozhodné první třetině přišla studená sprcha v podobě další rychlé branky domácích. Nahození z levého kruhu brankář s Keltem na prsou propustil za svá záda. Nedisciplinovanost kladenských hráčů ale dostala hostující tým zpátky do zápasu, když skóroval Marek Krbec. Kladno sice znovu vedlo, dvěma góly ve dvojnásobné přesilové hře uzavřel hattrick a zároveň otočil skóre zápasu Jiří Hrabár.

 

Třetí třetinu si Kelti pohlídali

Očekávaný nápor a snahu o vyrovnání Kelti rychle smetli ze stolu. Ondřej Beneš přesnou přihrávkou věnoval gól Jakubu Křížovi. Domácí obrana se pak zcela rozpadla. Místo líbivých kombinací domácí předváděli agresivní hru, jenž nevedla ke snížení stavu, nýbrž k dalším vyloučením. Když si pak Kelti otevřeli v útočném pásmu střelnici, radovat se z hattricku mohl i Marek Krbec. Bylo stále více jasné, že v obranné fázi hry pozorně hrající Kelti, si tři body konečně do Berouna přivezou!

 

Komentář kapitána Tomáše Bartolena: “Z týmu byla cítit chuť hrát naplno a jít za vítězstvím. V první polovině jsme neustále dotahovali náskok soupeře, ovšem nikdo v týmu nepochyboval ani na chvilku o tom, že utkání můžeme poctivou prací a dřinou dovést do vítězného konce, což se nakonec ukázalo jako pravdivé. Osobně jsem rád, že jsem konečně viděl od všech hráčů plné nasazení. Toto vítězství jde za každým, kdo byl na střídačce a doufám, že jsme padali dolů dostatečně dlouho na to, aby nás tento odraz od pomyslného dna dostal dostatečně vysoko.”

 

HBC ALPIQ Kladno “B” vs. SK Kelti “A” 3:8 (1:1, 2:3, 0:4)

Sestava SK Kelti 2008: Jakub Günther – Tomáš Bartolen, Martin Maršoun, Jiří Hrabár, Jakub Bureš, Ondřej Beneš, Matěj Taufer, Marek Krbec, Jakub Kříž, Jaroslav Ficnar, Roman Novák, Jan Krásl, Marek Kohout, Vít Kolovrat

 

 

Autor: Jakub Günther