post

Daniel Matys pod palbou otázek

Daniel Matys v zápase mladšího dorostu.

Daniel Matys v zápase mladšího dorostu.

Daniel Matys, budoucnost týmu, která se během podzimní části několikrát mihla v sestavě A týmu. Co se skrývá za jeho “košíkem” zjistíte v dnešním rozhovoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ahoj Dane, jako první bych se tě chtěl zeptat, jak jsi se ke sportu jako je hokejbal dostal?

Ahoj, no nejdříve jsem hrál fotbal, ale jelikož se náš tým rozpadl, hledal jsem nový sport. Vždy mě bavil hokej, jenže jsem neuměl bruslit a už jsem byl starý na to, abych se to učil a tak padla volba na hokejbal.

 

  • Během podzimu jsi dostal šanci naskočit do pěti utkání v první lize, jak se na tuhle zkušenost díváš?

Je to úžasné, hrozně si to užívám. Bóďa je skvělý trenér a každý zápas, ve kterém mi dal šanci, jsem si užil a odmakal na 100%.

 

  • Mimo zápasy v A týmu zvládáš hrát ještě v mladším dorostu, kde si tahounem týmu. Je těžké skloubit hru ve dvou týmech a školu?

 Zpočátku to bylo těžké, ale zvykl jsem si rychle a jelikož mě hokejbal velmi baví, tak mu věnuji všechen svůj volný čas.

 

  • Jakou školu studuješ?

Studuji obchodní akademii v Praze.

 

  • Co myslíš, že stojí za neúspěchy obou týmů, ve kterých nastupuješ?

V A-týmu to bylo zapříčiněno velkou marodkou a podle mého názoru i trochou smůly. Mladší dorost je taková samostatná kapitola, protože mládežníků v mém věku moc není nebo nemají chuť do sportu, a tak doháníme sestavu staršími žáky, kteří hrajou výborně a někdy ani výsledek neodpovídá výkonu.

 

Těším se moc. Bude to už můj třetí ročník za Lemru Nižbor. Je to skvělý tým, moc dobře se mi tam hraje a NHL je také výborná. Skvěle vyplní mezeru mezi koncem podzimu a začátkem zimní přípravy.

 

  • Jaká je tvoje nejoblíbenější skupina a písnička?

Moje nejoblíbenější hudební skupina je asi teď Kontrafakt, ale můj nejoblíbenější interpret je The Weeknd. Píseň bude asi Major Lazer & DJ Snake – Lean On.

 

  • Jaký je tvůj největší hokejbalový zážitek a jaký je tvůj největší hokejbalový úspěch?

Největší zážitek bude asi náš výlet do Německa, kde jsme senzačně vyhráli turnaj, na to velmi rád vzpomínám. A úspěch bude asi turnaj výběrů krajů, na který jsem se dostal a nebo také pár reprezentačních kempů.

 

  • Zúčastnil jsi se galavečeru Sportovec roku 2014, ve kterém tým Keltů vyhrál prestižní cenu, jak na tento večer vzpomínáš?

Byl to velmi krásný zážitek a jsem moc rád, že jsem se mohl zúčastnit a držet tu nádhernou cenu, kterou si náš tým zasloužil.

 

  • Typ holky?

Mám raději brunety. No a také mám rád, když je holka vtipná, chytrá, hezká a bude mě mít ráda. 🙂

 

  • Jaké máš plány do sportovní budoucnosti?

Zamakat pořádně a jednou se stát základním kamenem našeho A-týmu.