Derby starších žáků? Tentokrát v režii “áčka”!

První jarní ligová konfrontace obou týmů starších žáků byla ve znamení derby. Celky si rozhodně nedaly nic zadarmo a ze vzájemného měření sil vyšel tabulkově hůře postavený “A” tým, který předvedl kompaktnější a týmovější výkon.

SK Kelti “A” vs. SK Kelti “B” 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Keltí “áčko” mělo, po prvním derby, “béčku” po prohře 0:6 co vracet. A od samého začátku bylo vidět, že za třemi body tvrdě půjde. Do sestavy se vrátil po půlroční odmlce Lukáš Horel a dodal do šatny i na hřiště čerstvý vítr. Byl to právě Horel, který byl u první branky, když sice nadvakrát Koudelu neprostřelil, ale v brankovišti se koulící balonek do sítě dorazil Mathauser.

První třetina více branek nenabídla, “áčko” bylo aktivnější a působilo živějším dojmem. Ve druhé třetině ale hned zkraje utekl Šlechta a nekompromisním zakončení nedal Kurhajcovi šanci. Stejný hráč využil nabídnutou přesilovku a “béčko” otočilo kormidlem zápasu na 2:1 ve svůj prospěch. Soupeř hlavy nesklopil. Naopak jej obdržené branky zdravě vyhecovali k aktivnější hře a během tří minut otočil “domácí celek” zápas na 4:2, když se postupně trefil Horel, Krbec a Mühlfeld. Obzvlášť třetí branka byla oku lahodící, když Frolík rozehrál na Mathausera a ten z prvního doteku na středu našel rozeběhnutého Krbce, který prostřelil Koudelu.

V poslední třetině pokračoval aktivní hokejbal. Když Valenta zvýšil na 5:2, zdálo se být o zápase rozhodnuto,. Slovo si ale vzal znovu Šlechta, završil hattrick a snížil na 5:3. Zápas však měl “A” tým pod kontrolou a uzavřel jej brankou po individuální a přímočaré akci výborně hrající Žežulka, který zpečetil skóre na finálních 6:3.

Sestava Keltů “A”: Kurhajec Roman – Frolík Martin, Janda Ondřej, Betlach Eliáš, Urban Jakub – Horel Lukáš, Krbec Denis, Mathauser Richard, Bertoš Matej, Žežulka Matěj, Darebný Pavel, Muhlfeld Albert, Valenta Václav

Sestava Keltů “B”: Koudela Ondřej – Černý David, Černý Ondřej, Hrubý Jan, Kadeřábek Jakub, Krutina Adam, Tvaroch Rostislav, Beneš Tomáš, Dobřemysl Matyáš, Havel Jakub, Kolman Matěj, Netuka Patrik, Stolejda Matyáš, Šlechta Vojtěch

Komentář  trenéra O. Baleky (Kelti “A”): “První jarní zápas který můžeme hodnotit jako nejlepší zápas sezóny. Mrzí mě, že to “odnesli” Kelti, ale áčko podalo velice kompaktní a týmový výkon a body si zasloužilo více. Kluci si na sebe paradoxně ušili bič a já budu chtít, aby v ostatních zápasech neslevili v nasazení a přístupu k zápasu. Jestli budeme vystupovat tímto způsobem, žádný soupeř nebude z Hlinek lehce odvážet body.”

Komentář trenéra J. Černého (Kelti “B”): “Myslím, že je dobře, že keltské derby předznamenalo vstup do jarní části soutěže. Byla to zajímavá herní prověrka, která nám odhalila, na co se zameřit v nasledujících týdnech před konfrontaci s dalšími soupeři. Zápas samotný rozhodl větší hlad po vítězství a efektivnější hra v předbrankových prostorech “A-týmu”, který zaslouženě zvítězil. Věřím, že na tento výkon kluci z áčka naváží. Je to nejlepší odpověď na otázky o smyslu a způsobu dělení do dvou vyrovnaných týmů v kategorii.”