Derby starších žáků vyznělo lépe pro “B” tým!

První Keltské derby čekalo na kategorii starších žáků, kde se proti sobě postavily týmy “A” a “B”. Úterní podvečer, solidní divácká návštěva, více než tři desítky natěšených hokejbalistů.  A navíc solidní zápletka s krutým vyústěním pro jeden z týmů. Co víc si sportovní fanoušek může přát? Utkání ukázalo nejen řadu věcí na kterých musí trenéři průběžně pracovat,ale i jedno velké pozitivum. Hokejbal v Berouně má rozhodně více než solidní podhoubí s řadou talentů, dříčů ale hlavně nadšených hokejbalistů a jejich příznivců!

SK Kelti “A” vs. SK Kelti “B” 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Kelti “A” vstoupili do derby lépe a od začátku byli aktivnější a přímočařejší, z čehož vyplynula první branka utkání z hole Horela, který našel místo nad Vácovou vyrážečkou. Do konce první třetiny se hra vyrovnala, ale “B” tým nedokázal vsítit branku. Ve druhé třetině “B” tým tlak stupňoval, ale všechny šance likvidoval skvěle chytající Titel. Vyrovnat se podařilo až ze samostatného úniku Chromkovi, který akci zakončil povedenou kličkou do bekhendu. To už svatyni “domácích” strážil střídající Němčík. Do konce třetiny “B” tým dokázal strhnout vedení na svou stranu, když se v před brankovém prostoru prosadil Žežulka.
Poslední patnáctiminutovka byla hlavně v režii domácích, kdy hlavně první útok dělal “béčku” velké problémy. Poté co se “hostům” největší tlak podařilo eliminovat a obraz hry srovnali,  z obrany se utrhl Šlechta a samostatným únikem vymetl ve 43. minutě šibenici Vácovy svatyně. Zápas se pomalu schyloval k samostatným nájezdům s čímž se ale nechtěl smířit benjamínek “béčka” Tkadlec, který vybojoval míček v rohu a bekhendem prostřelil  padesát vteřin před koncem Němčíka.
“Áčko” zkoušelo hru bez brankáře a Váca měl co dělat, aby neposedný míček po několika pokusech zkrotil. Oranžový nesmysl ale cestu za brankovou čáru své svatyně nepustil a “béčko” se mohlo radovat z výhry 2:3.
Komentář trenéra O.Baleky: “Na derby se kluci  hodně těšili, ale začátek utkání jim nevyšel a vstoupili do něj vlažně. Poté hru vyrovnali a převzali otěže utkání. Byly tam povedené akce, ale opět nás brzdilo proměnování šancí, ze kterých jsme dokázali vytěžit jen dvě branky. Poslední třetina byla zase v jasné režii “A” týmu , ale tlak jsme přežili a vstřelili vítěznou branku. První derby ukázalo vyrovnanost obou týmu.”
Komentář trenéra R. Nováka: “Pro nás obrovské zklamání ze závěru utkání. I to je sport, který někdy bývá krutý a my si kalich hořkosti vypili až do dna. “Béčko” bylo dvě třetiny lepším týmem, ve třetí jsme udělali několik změn v rytmu střídání což se projevilo v tlaku a zaslouženém vyrovnání.  Bohužel chybka v závěru skončila gólem a namísto nájezdů se radovali kluci z béčka. Sláva vítězům, čest poraženým. Nedá se nic dělat. Poděkování patři hráčům našeho týmu za bojovnost, týmovost a snahu se na hřišti i na střídačce podpořit.”
Branky a nahrávky: 03:52  Horel (PP)(Havel) – 1:0,  24:19  Chromek (Černý, Darebný) – 1:1,  26:43  Žežulka (Chromek, Tkadlec) – 1:2,  42:43  Šlechta – 2:2,  44:10  Tkadlec (Žežulka) – 2:3
Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 2:2, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 28:26 (5:8, 8:16, 15:2)
Sestava “A” týmu Keltů: Jiří Titel, od 23. minuty Jakub Němčík – Natálie Pangerlová, Tomáš Beneš, Filip Rosický, Vojtěch Šlechta, Rostislav Tvaroch, Richard Mathauser, Lukáš Horel, Matyáš Dyk, Jakub Havel, Jakub Kadeřábek, Michal Hájek, Filip Endrle, Michaela Šmatláková, Matěj Kolman, Patrik Mišina
Sestava “B” týmu Keltů: Adam Váca (Roman Kurhajec) –  Martin Cůbr, Adam Janošek, Matyáš Dobřemysl, Martin Frolík, Jan Hrubý, Adam Krutina, Matěj Žežulka, Ondřej Tkadlec, Jan Chromek, Patrik Netuka, Denis Krbec, Maxmilián Souba, Michal Kadlčík, Ondřej Černý, Pavel Darebný