post

Dívčí kemp v Nižboru: nejen hokejbal, ale i Vánoce a Silvestr!

Fretky se po necelém měsíci opět vrátily na mateřské hřiště v Nižboru. Čtyři týdny po začátku tradičního celoklubového soustředění totiž Kelti ve spolupráci s HBC Hostivař uspořádali další. Tentokrát pro talentovaná děvčata do patnácti let. A i přes nepřízeň počasí se kemp nad míru povedl!


Kelti a Fretky opět přispěli do hokejbalové historie. Na konci září (konkrétně 25. – 27. 9. 2020) uspořádaly kluby SK Kelti 2008 společně s HBC Hostivař ojedinělou akci v podobě dívčího kempu. Třídenní kemp se odehrával v areálu nižborského hřiště a byl určen pro hokejbalistky do patnácti let. Celkem se soustředění zúčastnilo asi třicet děvčat z regionu Střed. Největší zastoupení měly, podle očekávání, domácí Fretky. Dále se zapojily talentované hokejbalistky z HBC Hostivař, SK Rebel Praha, HBC Rakovník nebo HBC Tygři Mladá Boleslav.

Poté, co během pátečního odpoledne dorazily všechny hokejbalistky, byl kemp zahájen seznamovacími aktivitami a hrami. Páteční večer pak vyplnilo grilování pod taktovkou brankářky Fretek Markéty Králové a povídání o historii ženského hokejbalu. To bylo vkusně doplněno scénkami, které ilustrovaly začátky berounských hokejbalistek. Za ztvárnění patří velké díky našim Keltům-hercům a jimi jsou: Markové Horel a Suk, Honza Havel, Radek Suk, Martin Drahota a Michal Kadlčík. 

Sobotní program odstartovalo ráno plné her, na které plynule navázala první tréninková jednotka kempu. Dopolední trénink se skládal ze tří částí, a to konkrétně z atletiky, kondičního tréninku a pilování střelby. Odpolední část pak musela být kvůli nepřízni počasí lehce pozměněna – na děvčata čekalo posilování a trénink na hřišti byl kvůli dešti pouze dobrovolný. Ale ještě před ním měly mladé hokejbalistky možnost vyzpovídat ostřílenou hráčku Káju Kosinovou. Ta jim povyprávěla o svých začátcích, zkušenostech a úspěších nejen z hokejbalových, ale i hokejových kolbišť. V podvečer pak na kemp zavítal i velezkušený trenér Martin Davídek, který svým projevem dívky patřičně namotivoval.

Po večeři čekalo na účastnice kempu další velké překvapení. Uskutečnila se nefalšovaná vánoční besídka se vším všudy. Holky se společně pobavily nad skupinovými vystoupeními a nechyběl ani keltí Ježíšek, který všem rozdal dárky. A aby byly svátky kompletní, nechyběl ani silvestrovský ohňostroj. Soustředění pak v neděli zakončil miniturnaj, na kterém se představily hned čtyři týmy: Přebanánované opičky, Růžoví dráččci, Růžoví sloni a Svižní svišti. 

 

Vyjádření trenérů k soustředění: 

Iva Sevaldová (SK Kelti 2008): “S myšlenkou zorganizovat dívčí kemp jsme si pohrávali již delší dobu, ale až díky setkání a domluvené spolupráci s HBC Hostivař, která je tak dalším klubem, jenž dal dívkám zelenou, jsme slova konečně proměnili v činy. Celé soustředění, které proběhlo ve velmi přátelském duchu, hodnotím pozitivně. Jediné, co nás moc nepotěšilo, bylo počasí. Přestože byly podmínky nepříznivé, dokázali jsme si poradit. Snažili jsme se pro holky udělat maximum, připravit zajímavé a pestré tréninky, ale i vytvořit prostor pro zábavu a upevnění kamarádských vztahů. Věřím, že se nám příští rok tuto ojedinělou akci podaří zopakovat, posunout laťku zase o trošku výš a přivítat další nadšené hokejbalistky ze středočeských klubů. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem na minikempu podíleli patří velké DÍKY!”

 

Míša Šmatláková (SK Kelti 2008): “Kemp se určitě vydařil i přes počasí, které nám vůbec nepřálo. Celý víkend byl super, měli jsme dobrou partu trenérů i hráček, a díky tomu byla po celý kemp skvělá atmosféra. Jsem si jistá, že i děvčata si to užila. Na dívkách byla po celý kemp vidět snaha o zlepšení a získání nových zkušeností a hlavně bylo vidět to, že je to baví. Jsem ráda, že přijelo tolik holek, z tolika týmů, a že se holky mohly navzájem poznat. Je vidět, že ten čas, který dívkám věnujeme, se nám vrací. Na závěr, bych se chtěla podělit o větu z našeho kempu:  “I holky umí hrát tvrdě!”.

 

Martin Drahota (HBC Hostivař): “Hokejbalového dívčího kempu takového rozsahu jsem se účastnil poprvé. Ale díky naší spolupráci mezi Hostivaří a Kelty, potažmo Fretkami, se nám ji podařilo uskutečnit. Ikdyž nám nepřálo počasí a museli jsme improvizovat, tak si myslím, že se děvčata i náš trenérský tým dobře bavil a celá akce se fakt povedla. Užili jsme si jak sportovní, tak kulturní a zábavný program. Teď už se těším že, až nám to koronavirová doba dovolí, budeme moct navázat a zorganizovat další podobnou akci a věřím, že účast bude ještě vyšší.”

 

Vyjádření účastnic k soustředění:

Pepča Bilasová: “Moc se mi líbilo, že se zapojily i holky z jiných klubů a mohly jsme se poznat nejen při trénincích, ale i během společných zápasů.”

 

Viktorie Kroupová: “Soustředění jsem si hodně užila, všechno bylo perfektní a myslím si, že není třeba nic extra vylepšovat.”

 

Sára Makovská: “Nejvíce mě na kempu bavily tréninky na střelnici a doufám, že se nám příště poštěstí a chytíme lepší počasí.”