post

Dívky a třetí tým přípravky bojovaly v Novém Strašecí!

V Novém Strašecí si daly dostaveníčko relativně “slabší přípravkové týmy”. I když los do tohoto turnaje přisoudil silné celky Kladna a Nového Strašecí, Fretky a Kelti se nenechali rozhodit. Oba celky tak mohly sehrát dvě vyrovnaná utkání a další dvě, kde si vyzkoušely především obranu. V článku naleznete nejen hodnocení trenérů ale výjimečně i celkový pohled hlavního trenéra celé kategorie.

 

Iva Sevaldová turnaj z pohledu Fretek viděla následovně: 

“Z turnaje mám smíšené pocity. Začátek jsme skoro již tradičně zaspaly a soupeři naši pasivitu využívali. Skvělé výkony v bráně předvedla Kačka Koudelová, která udělala za dobu co chytá velký pokrok. I když si v posledním zápase vybrala slabší chvilku, tým po celou dobu držela nad vodou.
Víme, kde nás tlačí bota a věřím, že se nám nedostatky a chyby podaří do dalších turnajů odstranit. Obraz hry se postupně během turnaje zlepšoval a proto mě trošku mrzí, že se holkám tentokrát nepodařilo alespoň jeden zápas vyhrát, protože by si to rozhodně zasloužily.”

 

Sestava Fretek na turnaji: Koudelová Kateřina, Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Kroupová Viktorie, Hliboká Barbora, Bilasová Jozefa, Makovská Sára, Sedlačíková Aneta, Kupková Běla, Bělohlávková Rozálie

 

Tomáš Mathauser hodnotil vystoupení týmu Keltů takto:

“V sobotu 10. listopadu vyrazila přípravka Keltů do dalších bojů a jeden z týmů svedl svá klání na hřišti v Novém Strašecí.

Na turnaj jsme vyrazili s týmem postaveným napůl z hráčů přípravky a minipřípravky. Vzhledem k tomuto faktu jsme neočekávali oslňující výsledky. Nicméně opak byl pravdou. Kluci podlehli favoritům z Kladna a domácím borcům, ale ostatní dva zápasy byly plně v jejich režii s třešničkou na dortu v podobě vítězství.

Velkým překvapením pro mne bylo jak fungoval tým jako celek a že všichni kluci plnili pokyny trenérů nejlépe jak dokázali. Ani mladší bojovníci nezaostávali a byli platnými členy týmu. Jsem rád, že jsem dostal možnost aktivně se podílet na vedení mužstva a vážím si práce celé skupiny, která si v sobotu užila další pěkný turnaj.”

 

Sestava Keltů: Kufa Petr, Kravec Šimon, Lhotka Matyáš, Mühlfeld Eduard, Fučík Jáchym, Patrik Jílek, Grau Jakub, Janda Vojtěch, Lhotka Šimon, Mareš Štěpán, Mathauser Robert

 

 

A pár slov k vystoupení celé kategorie v Berouně i Novém Strašecí poskytl tentokráte i R. Novák:

“Měl jsem možnost shlédnout v podstatě valnou většinu sobotních utkání jak v Novém Strašecí tak Berouně. A byl to pohled více než příznivý. Za dva měsíce kluci i holky udělali další pokrok, který se projevuje nejenom v technice hole ale především v souhře hráčů a hráček, jejich pohybu po hřišti a zejména, to si dovoluji tentokrát vyzdvihnout, v bojovnosti a zarputilosti. Dlouho nás v tomto bodě tlačila pata a je skvělé vidět, že ani jeden z týmů nezaostával za soupeři ale naopak to bylo v sobotu naší devízou. No a v neposlední řadě mě těší nadšení dětí do hokejbalu. Jak “hokejbalové stálice” tak úplní nováčci fungují pospolu nejen na hřišti. Pro mě je nejpodstatnější jak se kluci a holky chovají mimo hřiště jeden k druhému, což se pak vždy přetaví v chování a hře na hřišti samotném.”