Divoká přestřelka mladších žáků Keltů a Kladnem!

V úterní dohrávce Kelty čekal soupeř nejtěžší. Už jistý vítěz soutěže mladších žáků v našem regionu – HBC ALPIQ Kladno. A pro diváky velmi aktraktivní utkání přineslo obrovský počet branek, protože týmy hrály prakticky bez obran. Což se sice nelíbilo trenérům, ale nezaujatý pozorovatel si rozhodně přišel na své. Konečné skóre? 8:11 z pohledu Keltů…

SK Kelti – ročníky 2007 vs. HBC ALPIQ Kladno  8:1  (1:2, 3:3, 4:6)

Vzhledem k síle soupeře se tým spíše připravoval na zabezpečenou obranu. Vzhledem k chaotickému začátku však teorie zabezpečené obrany vzala za své již v patnácté vteřině, kdy soupeř vsítil první gól. Přestože chaos v obraně Kelty provázel celou první třetinu, nebo spíše celý zápas, v 8. minutě unikl Daniel Matějka, oběhl branku a srovnal na 1:1. Kladno si však vedení do konce třetiny vzalo zpět. Z pohledu množství vytvořených chyb v obranně byl účet za první třetinu 1:2 přijatelný.

Ve druhé třetině Kelti zjistili, že je soupeř hratelný. A začali si více dovolovat! ALPIQ sice navýšil vedení na 1:3, ale Ondra Tkadlec po sólovém úniku snížil. Poté Kelty od dalšího gólu zachránil krásným zákrokem brankář Dominik Mašek. Tváří v tvář hráči soupeře vystřelil lapačku do prázdna a změnu skóre nepřipustil. Po dalším obléhání  branky hostí Ondra Černý rozehrál na Martina Hasala, který prostřelil brankáře Kladna a srovnal na 3:3. Vývoj jako na houpačce pokračoval. ALPIQ totiž opět navýšil na 3:4, aby po minutě srovnal Martin Hasal dorážkou na 4:4.  Účet druhé třetiny uzavřel nejlepší hráč hostí Filip Jedelský vedoucím gólem na 4:5.

Vzhledem k vývoji chtěli trenéři zkusit neočekáváné. Nabudit Kelty k obratu a utkání ve třetí třetině otočit. Soupeř byl však proti a během dvaceti sekund závěrečné části se dvakrát gólově prosadil. Kelti dělali co mohli, aby Kladnu pobyt ve svém útočném pásmu usnadnili. A ALPIQ oplácel stejnou mincí.  Ve 26. minutě prokličkoval přes celé hřiště  Ondra Tkadlec a snížil na 5:7. Lehkovážný přístup Keltů k bránění Kladno 3x proměnilo a zvýšilo na hrozivých 5:10.  To ale ještě neznamenalo konec. Ve 32. minutě  Kelti snížili střelecky naladěným přípravkářem Martinem Hasalem, jenž proměnil přihrávku univerzála Richarda Mathausera. Ani to ale nebylo zdaleka vše. Aktivně hrající Anička Kaplanová v závaru před brankou soupeře posunula míček na Ondru Tkadlece a skóre se opět měnilo. A o necelou minutu později zužitkoval Ondra Tkadlec přihrávku Davida Černého, což přineslo snížení na 8:10. I v této třetině však měl poslední slovo soupeř. Filip Jedelský stanovil konečný stav na bláznivých 8:11.

Komentář trenéra J. Tkadlece:Nemám ve zvyku zmiňovat komu se utkání nepovedlo, stejně někoho komu se povedlo. Nedá se o nikom říci, že by utkání vypustil. Nadměrné množství chyb bylo způsobeno spíše nedodržováním základních návyků, ač na ně trenéři hráče upozorňovali před zápasem i před jednotlivými třetinami. V samotném utkání hráči hrát chtějí, utkání nevypouští, ale jde spíše o to co pro výkon v zápase udělají před zápasem a na tréninku. Pokud se jim tam vůbec jít chce…

Ač se jednalo o ALPIQ, tak soupeř byl z  mého pohledu tentokrát hratelný. Kelti nastříleli hodně gólů a o lepší výsledek se připravili sami. Těžko vytýkat  hráčům, že vždy neubránili první pětku soupeře. Ta je fyzicky a herně jinde  a byla téměř u všech z jedenácti gólů. Chyb bylo jednoduše moc. Hráče je potřeba také pochválit a přes všechnu kritiku tento mladý tým Keltů potvrdil  narůstající výkonnost a důvod k pochvale celého týmu tu určitě je.”

Branky Keltů:  7:04 Daniel Matějka – 1:1, 17:11 Ondřej Tkadlec – 2:3, 18:35 Martin Hasal (Ondřej Černý, Jakub Urban) – 3:3, 20:09 Martin Hasal (Jaroslav Smejkal, Ondřej Tkadlec) – 4:4, 25:30 Ondřej Tkadlec – 5:7, 31:45 Martin Hasal (Richard Mathauser) – 6:10,   34:39 Ondřej Tkadlec (Anna Kaplanová) – 7:11, 35:30 Ondřej Tkadlec (Černý David) – 8:11.

Střely na branku: 25:44 (4:15, 11:15, 10:14), Přesilovky: 1:1, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Mašek Dominik (od 18. min Staněk Jiří) – David Černý, Jakub Urban, Martin Hipča, Smejkal Jaroslav, Anna Kaplanová, Adam Dejdar – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Daniel Matějka, Martin Hasal, Tereza Vaculíková, Richard Mathauser, Vojtěch Macák, František Koller