Domácí odveta s Tygry Keltům nevyšla

Odvety základní části 2. ligy nezačaly pro “A” tým Keltů radostně. V domácím prostředí přivítali Tygry z Mladé Boleslavi, kteří je i podruhé v sezoně obrali o tři body, když v Berouně vyhráli 3:6.

SK Kelti vs. HBC Tygři Mladá Boleslav 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)

Kelti chtěli v domácím zápase navázat na import tří bodů z horké kladenské půdy, ale zkřížit jejich plány přijel silný protivník z Mladé Boleslavi. Zápas začal vyloučením hostujícího hráče na čtyři minuty za vysokou hůl, ale byli to paradoxně domácí, kteří inkasovali a následně se dlouhou přesilovou hrou spíše protrápili. Jak se má sehrát početní výhoda ukázali Keltům hosté, když potrestali dvojnásobnou přesilovou situaci střelou do víka.

Do druhé třetiny Kelti vlétli jako uragán a byli odměněni brankou z hole Taufera. Studenou sprchu ale domácím opět zasadili boleslavští dvěma zásahy, vždy po chybách v rozehrávce Keltů. Druhá třetina se končila za stavu 1:4.

Začátek poslední patnáctiminutovky opět Keltům vyšel a Baleka z vrcholu kruhů snížil na 2:4. Boleslav byla neúprosná a vzápětí přidala další branku na 2:5. Naději Keltům vykřesal v oslabení Beneš, když únik zakončil povedeným blafákem a snížil na 3:5. Poslední slovo měli hosté, kteří uzavřeli na 3:6 a ani Kelty nepustili Kelty do závěrečného tlaku.

Komentář trenéra O. Baleky: “Začátky domácích zápasů se nám dlouhodobě nedaří a rozjíždíme se velmi vlažně. Celý zápas jsme dotahovali a na vstřelenou branku se strašně nadřeme, oproti soupeřům, kteří jsou v zakončení efektivnější. V zápase jsme měli spousty zbytečných vyloučení a polovinu branek jsme soupeři doslova darovali naší laxní rozehrávkou.”

Sestava: Kupec Michal (Titel Jiří) – Matys Daniel, Maršoun Martin, Bureš Jakub, Bartolen Tomáš, Ficnar Jaroslav – Urban Václav, Beneš Ondřej, Kříž Jakub, Dvořák Jiří, Baleka Ondřej, Patzenhauer Václav, Taufer Matěj, Kohout Marek, Kolovrat Vít, Kupec Martin

Autor: O. Baleka