Dorost ani podruhé na ALPIQ nevyzrál!

Ani podruhé v sezoně se Keltům na kladenský ALPIQ nepodařilo vyzrát. Na domácí půdě sice svého soupeře dorost výrazně přestřílel, branku ale vsítil jedinou až v samém závěru utkání po nařízeném trestném střílení. Dvě branky Kladna znamenají nejen těsnou fotbalovou výhru 1:2, ale i přiblížení se kladenských Rysů na bodový dostřel třetím Keltům a slibují velmi zajímavé jarní boje na dálku právě s tímto středočeským celkem.

SK Kelti 2008 vs. HBC ALPIQ Kladno 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Do Berouna přijelo posilněné Kladno s ambicemi získat tři body. Bylo to vidět od začátku utkání. Hned v prvním střídání šli po nedůrazu před bránou a špatném pobrání hráčů hosté do vedení. Chvíli na to, po podobné chybě, už to bylo 2:0. Keltům dělala problémy hlavně první formace kladenských. Ke konci první třetiny se hra Keltů zlepšila, ale jen lehce.

Do druhé části vstoupili Kelti s odlišnou taktikou a přístupem k elitní lajě soupeře a přineslo to své ovoce. Kladno se téměř do žádné šance nedostalo, ale Kelti jich měli také pramálo. Pokud nepočítáme přesilovky. Ty byly sehrané poměrně dobře. Přišlo i několik ran z první, ale bohužel se žádná neujala.

Ve třetí třetině se stupňovala převaha Keltů a tlak na obranu Kladna. Kelti si dokázali vytvořit šance, bohužel je ale nevyužili. Ke konci utkání se na půlce dobře uvolnil Václav Patzenhauer a šel sám na brankáře Křemeňáka, ale byl faulován. Následovalo trestné střílení, kterým Taufer ještě dal Keltům šanci. Zavěrečnému tlaku chyběl hlavně branka, i když vteřinu před koncem chybělo opravdu málo a mohlo se jít do prodloužení. Kladno tak Keltům ukončilo vítěznou šňůru. Domácí celek kvůli špatnému začátku a neproduktivitě prohrál s Kladnem 1:2.

Pohled na utkání poskytl tentokráte lavičku zahřívající brankář Jakub Günther: “Do utkání s kladenskými jsme, na rozdíl od jiných zápasů, nevstoupili dobře. Nedostatečný důraz v osobních soubojích zapřičinil, že jsme hned v úvodu zápasu prohrávali o dvě branky. Největším problémem však stále zůstává přechod středního pásma, který je z mého pohledu ve většině případů opravdu tragický. Malou uklidňující náplast nám nalepil v posledních vteřinách Matěj Taufer po proměněném trestném střílení, jinak byla naše hra směrem dopředu tentokrát naprosto bezzubá.”

Branky a nahrávky Keltů: 44:49 Taufer (TS)

Střely na branku: 34:20

Sestava Keltů: Lukáš Huml, Jakub Günther – Martin Špeta, Matěj Taufer, Václav Patzenhauer, Martin Maršoun, Martin Frolík, Patrik Fišer, David Tušl, Vít Kolovrat, Marek Krbec, Radek Suk, Jan Chromek, Adam Janošek, František Charbuský

Autor: Matěj Taufer