Dorost opět katem. Ústecká Elba odjela z Berouna s prázdnou!

Dorostu Keltů se na jaře daří. Po úspěchu na Pražském míčku a výhře nad Rakovníkem čekala družinu trenérů Davídka, Laška a Hottmara těžká ústecká Elba, průběžně první celek tabulky. Jenže Kelti se nezalekli a dokázali podruhé v řadě porazit lídra tabulky. Další cenné tři body přispívají k vyrovnanosti tabulky západní části extraligy dorostu, kdy jsou Kelti v těsném kontaktu s postupovou čtyřkou!

SK Kelti vs. Elba DDM Ústí nad Labem 6:5 (1:2, 4:2, 1:1)

I ve druhém jarním zápase dorostenců čekal Kelty soupeř z horní části tabulky, konkrétně z Ústí na dLabem. To se dostalo rychle do vedení, využitím nedůrazu domácích okolo brankoviště. Avšak Kelti dokázali brzy srovnat. Maršoun s Jizbou na sebe navázali všechny tři bránící hráče a Taufer měl snadnou práci. Jenže Ústí opět vstřelilo branku a vyhrálo tak první třetinu 2:1.

Druhou třetinu začali berounští výborně. Hned v prvním střídání trefil odkrytou bránu Maršoun. Kelti také začali více clonit hostujícímu brankáři, což jim přineslo spoustu dorážek. Chromek s Kupcem toho využili svými zásahy, k tomu se s brejkem přidal Taufer a stav byl rázem 5:2. Zdálo se, že je po zápase. Avšak Kelti začali být pasivní, nehlídali si hráče a nechávali je pohodlně zakončovat. Ústí toho dokázalo využít hned dvěma brankami a uzavřelo gólové hody na stavu 5:4 pro domácí.

Do třetí třetiny čekal oba celky velký boj o tři body. Hra se odehrávala hlavně ve středním pásmu. Zpočátku poslední třetina nenabízela moc šancí. Kelti dokázali rozhodující akci sehrát dřív než soupeř a Jizba poslal Kelty do dvoubrankového vedení. Ústí sice ještě zvládlo snížit na 6:5, ale to bylo všechno, co střelecky zvládlo. Ani při závěrečné přesilovce 6 na 3 branku nevstřelilo a Kelti tak získali další tři body.

Komentář trenéra M. Davídka:Další těžké utkání s prvním celkem tabulky jsme opět zvládli a potvrdili tak dobrý vstup do jarní části sezóny. Utkání bylo vyrovnané, za nepříznivého stavu jsme se o přestávce oklepali a na soupeře “vlétli”. Častá střelba a dorážky plus zodpovědná obrana nás dovedla až k vedení 5:2. Tady jsme bohužel polevili, chtěli nadále útočit a soupeř trestal naše chyby. Stáhnul na 5:4, ale branka na 6:4 byla uklidňující a utkání jsme dovedli do vítězného konce.”

Sestava Keltů: Michal Kupec (Jiří Titel) – Matěj Taufer, Martin Maršoun, Matyáš Jizba, Martin Frolík, Jan Havel, Adam Janošek, Filip Rosický, Michal Kadlčík, Vojtěch Šlechta, Jan Chromek, Martin Kupec, Denis Krbec, Michaela Šmatláková, Jakub Němčík

autor: Matěj Taufer