Dorost padl doma s Rakovníkem na nájezdy

Kelti i ve třetím duelu extraligy narazili na těžkého soupeře. A po jednozápasové odmlce se jim podařilo vybojovat proti výškově a váhově lépe vybavenému celku Rakovníka cenný bod. Hodně fyzické utkání, které bylo v některých částech zbytečně vyhrocené, skončilo remízou 2:2, a rozhodovaly nájezdy. V nich byl lepší rakovnický soubor který mohl z berounského plastu odcházet o maličko spokojenější.

SK Kelti vs.  HBC Rakovník  2:3ss (2:0, 0:0, 0:2)

Zápas ještě vlastně ani nezačal a na rakovnické trestné lavici už seděli dva hráči. Oba po dvou ostrejších faulech  hned v úvodní minutě. To, že přesilovka nepatří mezi největší keltské zbraně, už víme. Nicméně se Keltům navzdory předpokladům povedlo dvojtou přesilovku využít zásluhou pohotové dorážky Šlechty. Po zbytek zápasu už ale domácí v přesilovkách nezářili, ba naopak. V průběhu třetiny měl sice navrch soupeř, ale když téměř na konci první části, po sympatické kombinaci, poslal Chromek míček nekopromisně pod břevno brankáře Nistora a zvýšil na 2:0, zdálo se vše na dobré cestě. Kelti hráli aktivně, dobře bránili střední pásmo a nepouštěli Rakovník k mnoha šancím. Když už ke zteči branky berounských došlo, zasáhl dobře připravený Titel.

Ve druhé třetině se značně přitvrdilo. Hráči podstupovali hodně soubojů, což vedlo ke zhoršení obrazu a atraktivity hry. Kelti si vytvořili několik brankových příležitostí, žadná z nich ale neskončila gólem. Nutno podotknout že Rakovník zlepšil hru v útočném pásmu a neslo mu to ovoce. Několikrát se hostům povedlo dostat Kelty pod zámek a držet je v souvislejším tlaku. Začátek třetí třetiny berounskému celku ale vůbec nevyšel. Nejdřívě lacině inkasoval už ve třetím střídaní a následně se stav po zbytečném vyloučení srovnal. Závěr zápasu už byl z obou stran opatrnější, jelikož ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu.

V prodloužení měli více šancí domácí, ani jednu však neproměnili. Rakovník jim konkuroval jednou, dokonce samostatným únikem, ten ale brankář domácích zlikvidoval. V nájezdech se ukázala větší šikovnost hostů a možná i trochu smůla domácích. Kelty může alespoň těšit velké zlepšení herního projevu oproti minulému zápasu v Plzni.

Komentář trenéra P. Laška:K utkání jsme nastoupili s početnou sestavou a hned od začátku jsme se snažili vytvořit brankové příležitosti, které nám soupeř daroval častým vyloučením. Povedlo se nám proměnit dvě šance v průběhu první třetiny. Ve druhé části jsme poctivě bránili a i díky našemu brankáři gól nedostali. Do třetí části posílal soupeř už jen to nejlepší co měl a my se bohužel dostali pod tlak, ze kterého dal Rakovník dva slepené góly. Samostatné nájezdy už jsou často o štěstí, které jsme tentokrát neměli na naší straně. Vzhledem k vývoji utkání je ztráta dvou bodů zklamání, ale zlepšený výkon je nadějí do dalších zápasů.”

Sestava Keltů: Jiří Titel (Michal Kupec) – Martin Frolík, František Vrabec, Dominik Jizba, Adam Janošek, Adam Váca, Matěj Taufer, Martin Kupec, Martin Maršoun, Michal Kadlčík, Michaela Šmatláková, Denis Krbec, Vojtěch Šlechta, Filip Rosický, Jan Chromek, Jakub Němčík

Autor: Matěj Taufer