Dorost poprvé v sezóně ochutnal hořkost porážky

Třetím soupeřem v pořadí byl Keltům celek HBC Kladno, se kterým se čekal vyrovnaný zápas. Dorost se do Kladna vydal za slunečného nedělního odpoledne, na které ale budou hráči chtít určitě zapomenout. Po podprůměrném výkonu plném chyb, hlavně ve středním pásmu, se těžko hledala pozitiva a hosté jeli domů zaslouženě s prázdnou.

HBC Kladno – SK Kelti 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Kelti nezačali první třetinu vůbec dobře. Jako by byli duchem ještě v šatnách. Než se stačili úplně rozkoukat, svítily na tabuli už dva góly domácích. Jeden padl po úniku Vely, který proklouzl skrz obranu a zakončil. Druhý padl po nedůrazu před bránou, kterého využil Jedelský. Nutno dodat, že mnohokrát, nejen v první třetině, mohli hosté děkovat brankáři Kupcovi, který chytal svůj první zápas v sezóně. Až v posledních pěti minutách začali dotahovat hosté krok, ale všechny šance vychytal Křemenák.

Začátek druhé části se vůbec nerozvíjel podle představ Keltů. Začínalo se totiž za početní výhody Rysů, který nakonec faulem Stolejdy dospěl až v oslabení 3 na 5. Gólový stav se po výborné obranné práci neměnil a začalo se hrát vyrovnaně. Jiskřičku naděje pro Kelty vykřesal Frolík, který v přesilové hře tečoval střelu Šlechty a míček se obloučkem dostal až za záda nic netušícího Křemenáka. Postupem času ale přicházely trable v podobě další početní výhody domácích a následného tlaku. Tři minuty se tak berounská pětka, kvůli vlastním chybám, nedostala ze hřiště. Skóre se ale neměnilo a Kelti šli do třetí patnáctiminutovky s poměrně zajímavým jednogólovým deficitem.

Do poslední patnáctiminutovky sice vstoupili aktivně, ale ne na dlouho. Hned minutu po úvodním vhazování přišel po získání míčku ve středním pásmu šťastný odraz od mantinelu a do útoku se přesunující obrana nic nezmohla proti Jedelskýmu, ke kterému se míček odrazil a zakončil do brány Kupce. Poslední gól domácích přišel po další odehrané minutě, když Patera využil nepříliš hlídaného předbrankového prostoru a zvýšil náskok.. I tak se Kelti nechtěli vzdát bez boje a stále chtěli vstřelit gól, který by jim pomohl k obratu, ale chyby ve středu hřiště, střelecká smůla z minulých utkání, nebo zasahující Křemenák změnu stavu nepřinesly. A tak po závěrečném hvizdu odcházeli do kabin s porážkou 4:1.

Podtrženo sečteno, svými chybami, nejen ve středním pásmu, si tak trochu šel dorost porážce naproti a z potíží jej několikrát vytahoval Kupec.

Komentář trenéra P. Laška: “Do zápasu jsme vstoupili laxně a bez pohybu, po chybě ve středním a obranném pásmu jsme rázem prohrávali o dvě branky a to se proti Kladnu horko těžko dohání. Celý zápas jsme bohužel tahali za kratší konec provazu. Chyběla nám střelba, jednoduchost při přechodu do útoku a přesnější zakončení v těch málo šancí, které jsme měli. Nejvýraznější kaňkou a velkým zklamáním pak pro mě byla pozápasová pohoda v šatně.”

Branky a asistence Keltů: 21:53 – Frolík M. (Šlechta V.)

Střely na branku: 24:12, Vyloučení: 3:3, Přesilovky: 3:3, Využití: 0:1, Branky v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Michal Kupec (Ondřej Koudela) – Martin Frolík „A“, Adam Janošek, Jan Havel, Michal Kadlčík, Filip Rosický „C“, Matyáš Stolejda, Adam Krutina – Filip Endrle „A“, Martin Kupec, Matěj Bertoš, Denis Krbec, Natálie Pangerlová, Vojtěch Šlechta, Adam Váca, Jan Chromek, Lukáš Horel, Michal Hájek, Patrik Netuka

Autor: Jan Havel