Dorost porazil KOVO. Přímý postup do finále extraligy je realitou!

Jednu výhru ze dvou zápasů. Tolik Kelti potřebovali k přímému postupu do finálového turnaje extraligy dorostu. A hned pomyslný první matchball, na Palmovce s TJ KOVO Praha, se Keltům vydařilo proměnit ve tři body, které znamenají naprosto zasloužený postup! Přejme dorostencům Keltů, kteří budou o víkendu 8. – 9. 6. ve Veselí nad Lužnicí bojovat a nejcennější medaile, aby se  jim vybojovaná vrcholná akce vydařila!

TJ KOVO  Praha vs. SK Kelti 2008 1:7 (1:3, 0:2, 0:2)

Kelti přijeli na pražskou Palmovku odhodlaní urvat proti Kovu tři body a zajistit si tak kolo před koncem jistotu finálového turnaje. S hodně omlazenou sestavou nezačali vůbec špatně a hned v úvodu si vytvořili několik šancí. První branku vstřelili ale domácí, když nenápadnou střelou otevřeli skóre. Za Kelty zareagoval jako první sváteční střelec Kolovrat, k němuž se po vhazování odrazil míček. Obránce hostí nic nevymýšlel, poslal ho na bránu a překonal domácího brankáře. Kelti přecházeli velmi svižně a efektivně střední pásmo a často se dostávali do situací dva na jednoho. A z takových možností padli další dva góly. Nejdříve vstřelil branku Patzenhauer, později Taufer.

Ve druhé třetině už byly znát rozdíly v počtu hráčů a hlavně v herní vyspělosti. To přineslo Keltům možnost vyzkoušet si různé herní variace. Zejména přesilovku si vyzkoušeli, dokonce i pět na tři, ale dvakrát je zastavila tyčka. Následně se opět dobře před bránou nabízel Patzenhauer, jenž nahrávku nakonec dostal a vstřelil svou druhou branku. Gólově se prosadil také kapitán Krbec, který dostal nalito mezi kruhy od Taufera a nekopromisně poslal míček do branky.

Třetí třetina už byla v pomalejším tempu. I přesto si Kelti vytvořili několik šancí. Jednu z nich proměnil starší žák Chromek a zapsal se na listinu střelců. Na konci ještě upravil skóre Patera na konečných 7:1 z pohledu Keltů, kteří si tak překvapivě lehce zajistili, před sezónou nečekaný, přímý postup do finálového turnaje MČR a nemusí se stresovat v posledním zápase základní části s Rakovníkem.

Komentář trenéra M. Fortuníka: “Na začátku zápasu  nás  zmrazil  projektil domácího hráče od červené čáry. Trochu jsme vypadli z rytmu a bylo důležité, že do konce první  třetiny jsme otočili výsledek v náš prospěch. Zbylé dvě třetině jsme trpělivě kombinovali a navyšovali skóre. Touto vysokou výhrou jsme si zajistili v předstihu přímý postup na finálový turnaj dorostu.”
Sestava Keltů: Jakub Günther (Michal Kupec) – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Martin Frolík, Jan Chromek, Adam Janošek, Václav Patzenhauer, František Charbuský, Marek Krbec, Vít Kolovrat, Adam Váca, Antonín Patera, Jan Havel

Branky a nahrávky Keltů:  7:09 Kolovrat (Taufer),  9:25 Patzenhauer (Taufer, Krbec),  11:53 Taufer (Krbec),  18:20 Patzenhauer (Taufer, Krbec),  24:00 Krbec (Taufer),  32:38 Chromek (Taufer, Krbec ),  44:51 Patera
Autor: Matěj Taufer