Dorost prvním katem Hostivaře! Postup do nadstavbové části Kelty nemine!

Postupovou definitivu dal dorost Keltů letošní sezoně. Na domácí půdě si vyšlápl na dosud neporaženou Hostivař a potvrdil, že na pražský tým v letošní sezoně umí zahrát. Kelti vedli už 3:0, následně vedení ztratili, ale v samém závěru si tři body vzali zpět. Výhra nad Hostivaří znamená definitivu postupu do nadstavbové části, protože Kelty z postupové čtyřky už nemůže nikdo vyšoupnout. V rukou hráčů i trenérů už je jen jeden otazník. Bude to přímo do finále, nebo Kelti budou muset do semifinálové kvalifikace?

SK Kelti vs. HBC Hostivař 4:3 (2:0,1:2,1:1)

Kelty čekal velmi těžký zápas s Hostivaří, která byla doposud neporažena a body ztratila pouze s Berounem. I přesto chtěli domácí body a hned od začátku si pro ně šli. Těžili hlavně z dobrého napadání, jež dělalo hostům problémy. V obraně hráli na svoje standarty skvěle, avšak i tak se Hostivař dostávala do šancí, čímž prokázala jak kvalitním mužstvem je i v neúplném složení. První branku vstřelili Kelti. Patera se ocitl osamocený mezi kruhy a trefil volné místo mezi Skalického betony. Na druhý gól se nemuselo čekat dlouho, protože hned po vhazování vystihl chybnou rozehrávku Patzenhauer, zkušeně počkal na příhodný okamžik a poté nekompromisně poslal míček do pravého horního rohu branky hostů.

Na začátku druhé třetiny ještě Kelti dokázali zvýšit skóre brankou Taufera, jenž proklouzl podél pravého mantinelu a zakončil na vzdálenější tyč. Poté ale jako by domácí usnuli na vavřínech, Hostivař se začala dostávat do šancí, což ji ještě víc povzbudilo k dalšímu úsilí. Naneštěstí pro Kelty tyto snahy přinesly ovoce. Po propadnutí jednoho z obránců hosté skvělě vyřešili situaci dva na jednoho a z dorážky snížili. Za chvíli navíc dokázali dorazit další z řady střel mířících na Günthera, když Kelti opětovně nevykryli prostor před svým brankářem. Hostivař se přiblížila na rozdíl jediné branky během čtyř minut hry. Nutno podotknout, že Keltům v průběhu celého utkání velmi pomohl brankář Günther, který odchytal parádní utkání a hlavně díky němu šli domácí po druhé třetině do šatny za příznivého stavu.

Třetí třetina přinesla zlepšený výkon Keltů, ale i přesto nejprve Hostivař vyrovanala. Využila laciné chyby, kdy hráči domácích nedokázali dostat míček z pásma a navíc za sebou nechali osamoceného forvarda hostů, který se nemýlil.

Infarktový průběh, kdy oba týmy měly na svých hokejkách zlom utkání, rozhodli Kelti tři minuty před koncem. Taufer se uvolnil z rohu a nabídl možnost vstřelení branky Krbcovi milimetrovou přihrávkou před poloprázdnou bránu. Kapitán Keltů neodmítl a poslal svůj celek do vedení 4:3. Závěrečný nápor hostů už domácí ustáli a mohli se radovat z důležitých, a pro někoho překvapivých, tří bodů.

Komentář trenéra M. Fortuníka: “V tomto zápase se setkaly dva velice silné týmy bojující o účast na finálním turnaji. V první třetině jsme předvedli velmi dobrý výkon, tak jak jsme si řekli v kabině. Ve druhé třetině jsem přestali běhat a dělali hrubé chyby v obranném pásmu.  Kluci do třetí části dali úplně všechno, což je v takovém zápase logické. Zároveň jsme měli  obrovskou touhu zvítězit a zápas zlomili ve svůj prospěch.”

Sestava Keltů: Jakub Günther (Michal Kupec) – Radek Suk, Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Adam Janošek, Martin Frolík, Jan Chromek, Václav Patzenhauer, Lukáš Huml, František Charburský, Marek Krbec, Vít Kolovrat, David Tušl, Antonín Patera

Branky a nahrávky Keltů:  3:25 Patera (Krbec),  3:31 Patzenhauer,  18:12 Taufer (Kolovrat),  41:14 Krbec (Taufer)

Autor: Matěj Taufer