post

Dorost se chystá na sezonu. Trenér Davídek chce opět do finále!

Dorost prochází výraznou obměnou. Odešel silný ročník 2002, ročník 2003 patří v mládeži Keltů mezi nejméně početné (pouze tři hráči a jedna hráčka), a tak bude ročník 2004 tím, na jehož bedrech bude spočívat nelehký úkol vytyčený hlavním trenérem Martinem Davídkem. I proto zahájil dorost přípravu na novou sezonu, pro Keltí mládež netradičně, již první srpnový týden. A trenér Davídek v rozhovoru poodkrývá jak bude příprava před sezonou a po jejím rozjezdu zhruba vypadat.

 

 

Jaké bude složení realizačního týmu dorostu ?

Na střídačce dorostu pro letošní sezonu budu společně s Petrem Laškem a Pepou Hottmarem.

 

Jaké cíle dáváte svým svěřencům na následující sezonu?

Cíl máme probojovat se opět na finálový turnaj. Ale těch postupných kroků bude 24. Bude to hodně těžké, v jednotlivých týmech dochází k obměnám. Chtěli bycho dát dohromady fungující tým, základem kterého jsou vztahy v šatně a dění i mimo hokejbal. Rádi bychom zapojili i rodiče a vytvořili si tak základnu fanoušků.

 

Jak by měly vypadat tréninky dorostenecké kategorie?

Pokud chceme hrát na mistrovství ČR a vychovat i kluky pro reprezentaci, tak musíme trénovat 3x týdně. Sezonu začneme “doporučenými tréninky s “A” mužstvem, jeden trénink bude samostatný a jeden společný se staršími žáky. Od jara bych chtěl najet na model z loňska a mít dva samostané tréninky plus jeden s “A” týmem.

Začali jsme suchou přípravou, od poloviny srpna přidáme hokejky. Každý trénink bude zaměřen na fyzičku a obratnost, středy budou hodně o systémech v obranné a útočné hře, pátky herní činnosti jednotlivce. V zimě  bude náplní fyzička a obratnost v tělocvičnách a chceme uskutečnit soustředění na horách.

 

Na co se v nové sezoně nejvíc těšíte? Co bude případně největší výzvou?

Těším se na zápasy se silnými soupeři, na partu v dorostu. Největší výzvou obhajoba medailových pozic na MČR a výchova dalších reprezentantů. 🙂

 

Chtěl byste týmu závěrem něco vzkázat?

Snad jen několik mouder:

“Žádný zápas nesmíte vzdát. A to ani když zrovna prohráváte.” (Jaromír Jágr, hokejista).

“Jediné co můžu poradit mladým hráčům je, aby si užili každou minutu. Užívejte si každý okamžik, vaše kariéra totiž uplyne hrozně rychle.” (Mario Lemieux – bývalý kanadský hokejista).

“Není nic krásnějšího než zpívat hymnu po vítězném zápase v repre nebo když se stanete mistry ČR. Zažil jsem oboje, a to štěstí a radost v očích hráčů ve vás zůstane navždy. Je to hnací motor na sobě pracovat ještě více a zažívat to znova a znova. Vítězství, štěstí a radost je zdravá opojná droga.” (Martin Davídek, trenér dorostu Kelti 2008)