post

Dorost si vyšlápl i na Plzeň a hlasitě si řekl o finále extraligy!

Tak tohle byla jízda! Dorost potěšil početné obecenstvo a v Hlinkách dal lekci z produktivity průběžně druhému celku extraligy z Plzně 6:1. Výhrou rázně nakročil směrem k přímému postupu do finálové skupiny, o který bojuje právě s týmem ze západních Čech, a má čtyři kola před koncem soutěže vše ve svých rukách.

 

SK Kelti vs. HBC Plzeň 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Kelti měli po týdenní pauze na programu důležitý souboj o druhé místo tabulky, jež zajišťuje přímý postup do finálového turnaje. Domácím od začátku vázla rozehrávka a chyběl důraz, z čehož vzniklo hned několik šancí hostů. Ty ale dokázal zkrotit skvěle chytající Günther. Následně dostali Kelti šanci přesilovky, kterou velmi rychle využili. Z pravého kruhu propálil brankáře Šlechtu kapitán Krbec. Jinak se ale Kelti v útočném pásmu moc neohřáli a spíše museli bránit. Nutno podoknout, že při některých tutovkách Plzně byla nápomocné i tyče, jež si brankář Günther na tento zápas postavil dokonale.

 

Do druhé třetiny vstoupili Kelti aktivní přístupem a dobrou kombinací si vytvořili několik šancí. Navíc se Chromkovi podařilo překvapit brankáře hostů chytrým nahozením a zvýšit na 2:0. Druhou branku v utkání si dopřál Krbec, který bekhendem poslal míček k tyči Šlechtovy svatyně. Jinak by se ale dalo stále hovořit minimálně o vyrovnaném utkání. Plzeň byla jenom horší v produktivitě, čemuž výrazně pomáhal již zmiňovaný Günther, který podržel Kelty hned v několika gólových příležitostech hostů.

 

Plzeň si byla vědoma důležitosti utkání a tak šla do třetí třetiny s jasným cílem – vyrovnat. Kelti ale rázně odpověděli. Patera se vynořil mezi kruhy a v této pozici si tento mazaný střelec ví rady – 4:0. Následně přišel jediná branka Plzně, která ale byla labutí písní hostů. Rychlým přechodem pásma se dostala Plzeň do úniku, který ještě nevyužila, ale míček se dostal do prostoru mezi kruhy, kde osamocený střelec Mečounů mířil přesně dorůžku Güntherovy branky. Rychlou odpověď přidal Patera a v čase 38:07 se, po dobrém napadání a důrazu Maršouna, prosadil znovu a definitivně uklidnil střídačku domácích. Plzeň  už nedokázala adekvátně reagovat a naopak ještě inkasovala. Při hře čtyři na čtyři utekl Krbec, zbavil se obránce a předložil přihrávku před prázdnou bránu Tauferovi, který se nemohl mýlit a upravil na konečných 6:1.

 

 

Komentář trenéra M.Davídka: “Dlouho očekávané utkání s Plzní jako přímý souboj o postup na finálový turnaj. Po vítězství nad Hostivaří panovala v našem týmu bojovná a zdravě drzá nálada. Vyšel nám úvod utkání, kdy proti velmi rychlému a útočnému soupeři jsme v přesilové hře krásné zakončili přesnou střelou Máry Krbce. Hráli jsme koncentrovaně v obraně a trestali chyby soupeře. Utkání mělo celkem hladký průběh, přesto nás stálo hodně sil. Krásné kombinace předváděla dvojice Taufer – Krbec, výborná hra dozadu Martina Maršouna, bojovnost Tondy Patery a celého, opravdu celého mužstva, útočný bek Charburský či s přehledem hrající Kája Kosinová. Vše jistil vynikající Günter v bráně. Musíme se soustředit na zbylá utkání a dokončit sezónu ve vítězném duchu. Ještě 5 kroků nám chybí k vytouženému finále.”

 

Branky a nahrávky Keltů:  2:37 Krbec(Taufer) ,21:11 Chromek,  27:24 Krbec (Taufer),  31:50 Patera (Patzenhauer,Charburský), 38:07 Patera (Maršoun),  40:40 Taufer (Krbec)

 

Sestava Keltů: Jakub Günther (Jiří Titel) – Radek Suk, Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Adam Janošek, Martin Frolík, Jan Chromek, Václav Patzenhauer, Lukáš Huml, František Charburský, Marek Krbec, Vít Kolovrat, Antonín Patera, Karolína Kosinová, Martin Kupec, Kateřina Zechovská

 

 

Autor: Matěj Taufer