Dorost v jarní premiéře neklopýtl.

Jarní část odstartovala i v extralize dorostu, ve které by Kelti rádi pronikli do finálové skupiny. Ještě těsně před zahájením jarní části Ligová komise překvapivě změnila postupový klíč pro semifinálový a finálový turnaj a tak trošku přivála družině trenérů Davídka a Fortuníka optimističtější výhled na možný přímý postup do finálové skupiny. Podle nové úpravy totiž budou přímo na finálový turnaj postupovat dva nejlepší celky západní skupiny extraligy. A Kelti vykročili do sezony “tréninkovým” utkáním s posledním Jindřichovým Hradcem. Houževnatého soupeře přestříleli 7:1 a připsali si povinné tři body.

SK Kelti 2008 vs. HBC Olymp Jindřichův Hradec 6:1 (1:0,3:1,2:0)

Po delší pauze, způsobené zimní přestávkou, se o slovo přihlásila extraliga dorostu. V ní nemají Kelti nízké ambice. Na úvod je čekal poslední celek soutěže Jindřichův Hradec, jenž je na podzim na domácí půdě pořádně potrápil.

Do Berouna přijeli Jihočeši v nižším počtu a soustředili se hlavně na obranu. Domácí se snažili hned od začátku na hosty vlétnout a vytvořit si náskok. Což se jim dařilo jen částečně, když se v první části prosadila pouze druhá lajna, a po mnoha šancích konečně prostřelila brankáře Jindřichova Hradce. Co se domácím moc nedařilo byla rozehrávka a přechod středního pásma.

Do druhé třetiny tak pokyny trenérů zněly jasně a diváci  viděli zlepšený a svižnější přechod středního pásma. Co Kelty trápilo po celý zápas byla jednoznačně koncovka. Spálili opravdu velké množství šancí. Sice dokázali některé využít, ale také sami inkasovali, když jindřichohradečtí dokázali využít ojedinělý výpad směrem dopředu. Kelti ale mohli být klidní, protože si do třetí třetiny odnášeli náskok 4:1.

Poslední třetina už byla od obou týmu slabší. Zdálo se, že hráči jsou smířeni s osudem zápasu a mělo to vliv na tempo hry. Nicméně se Keltům podařilo vstřelit ještě dva góly a zvýšit na 6:1. Na posledních pět minut se také do branky poprvé v kategorii dorostu podíval brankář Jirka Titel a odbyl si krátkou premiéru bez inkasované branky. Kelti si odnesli povinné tři body, což je hlavní.  Do dalších zápasů si ale musí vzít z nepříliš živého výkonu ponaučení, aby naplnili svá i cizí očekávání.

Komentář k utkání s Olympem brankáře J. Günthera: “V prvním utkání jarní části soutěže jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z dolní části tabulky. Bylo tedy více než jasné, že ze zápasu musíme vytěžit povinné tři body a udržet se tak na dosah týmům z Plzně a Hostivaře. I přes zbytečné a školácké chyby v naší rozehrávce i koncovce jsme stanovený cíl splnili, proto výsledek hodnotím pozitivně. Je však očividné, že se celý tým bude muset účastí na trénincích dostat zpět do tradiční formy a připravit se tak na důležité boje o přímý postup na vytoužený finálový turnaj.”

Sestava SK Kelti: Jakub Günther (od 40. minuty Jiří Titel) – Vít Kolovrat, Martin Frolík, František Charbuský, Karolína Kosinová, Martin Maršoun, David Tušl – Marek Krbec, Matěj Taufer, Patrik Fišer, Antonín Patera, Martin Špeta, Václav Patzenhauer, Jan Chromek, Adam Janošek, Martin Kupec, Michal Nušl

Autor: Matěj Taufer