Dorost v Plzni propadl!

První výjezd dorostu mimo Beroun nebyl z těch radostných. V Plzni se mělo odehrát utkání týmů, které se chtějí poprat o finálový turnaj extraligy, jenže Kelti dorazili do místní haly na podobný souboj těžce nepřipraveni. Mečouni Kelty hladce smetli 9:3 a dali trenérům Davídkovi, Laškovi a Hottmarovi mnoho námětů k zamyšlení.

HBC Plzeň vs. SK Kelti 9:3 (2:0, 4:2, 3:1)

Druhý zápas Extraligy dorostu čekal na Kelty v Plzni. Od začátku zápasu ale bylo vidět, že berounský celek nemá svůj den. Špatný pohyb, složitá rozehrávka a zbytečné ztráty míčku byly vidět po celé utkání. Po první třetině prohrávali Kelti už 0:2, když Plzeň dvakrát využila přesilovku střelou od modré. Do druhé třetiny nastoupili Kelti odhodlaní něco změnit. Jako první to ukázalo mladé duo Krbec – Šlechta. Dobře domácí celek přitlačili u rozehrávky, Krbec získal míček, přihrávkou našel Šlechtu, jenž zkušeně zakončil. Svůj první gól v keltském dresu si připsal také Matyáš Jizba, mateřský hráč pražského Kert Parku.

Jinak se na moc Kelti už nezmohli a naopak čtyřikrát musel kapitulovat Michal Kupec. Do třetí třetiny nastoupil do hostující brány Titel. Ale ani on nedokázal zastavit smršť gólů domácího celku. Konečný výsledek 3:9 z pohledu Keltů působí hrůzostrašně. Kelti si nicméně mohou vzít velké ponaučení. A i kdyby nic jiného, tak zde aspoň tento mladý tým posbíral zkušenosti a v příštím utkání s Rakovníkem bude určitě chtít všechno změnit.

Komentář trenéra M. Davídka k utkání:Po slušně a bojovně odehraném utkání s Kladnem jsme odjeli bojovat o body i do Plzně. Vlažný začátek Plzeň potrestala lacinými góly z přesilovek po zbytečných útočných faulech. Hráli jsme bázlivě, nezodpovědně a laxně ve hře dozadu. Plzen s námi neměla nejmenší námahu. Vždy když jsme se chtěli vzepnout k nějakému odporu, byli jsme potrestáni. Pozitiva však najdu ve hře všech starších žáků, kteří se bez ostychu pouštěli do napadání a útočných akci a zvládli i hru v obraně. Na rozdíl od zkušených starších spoluhráčů. Máme na čem pracovat a těšíme se na dalšího soupeře.”

Sestava Keltů: Michal Kupec (od 31. minuty J.Titel) – M. Jizba, A. Vrabec, M. Taufer, A. Janošek, M. Frolík, Mar. Kupec, M. Šmatláková, F. Rosický, J. Chromek, M. Kadlčík, M. Cůbr, A. Váca, V. Šlechta, D. Krbec, M. Maršoun

Autor: Matěj Taufer