post

Dorost v posledním utkání základní části klopýtl a nevyhrál

Poslední utkání základní části s Rakovníkem se Keltům úplně nevyvedlo. Nedokázali udržet slibné dvoubrankové vedení a v samém závěru zbytečnými chybami darovali soupeři bod. Rakovník si druhý vystřílel v nájezdech. Kelty porážka zas tak mrzet nemusí, účast na finálovém turnaji mají v kapse. Zápas by však měl být pro družinu trenérů Davídka a Fortuníka poučením. Závěrečný turnaj se uskuteční ve Veselí nad Lužnicí. Kelty čekají v sobotu 8.6. a neděli 9.6. čtyři zápasy o republikový titul!

 

SK Kelti vs. HBC Rakovník  5:6 ss (2:1, 1:2, 2:2)

V posledním zápase základní části extraligy dorostenců čekal na Kelty Rakovník. Kelti nastoupili z důvodu zranění bez řady důležitých hráčů. I přesto s velkou silou a vírou zisku tří bodů. Avšak nezačali vůbec dobře, když už po prvním střídání prohrávali 0:1. První centr Rakovníka se vytočil mezi kruhy a nekompromisně zakončil k tyči. Co ale pomáhalo vracet se Keltům do zápasu, a to zejména v první třetině, byly přesilovky. V nich se dvakrát prosadil Patera. Nejdříve se nejlépe zorientoval v brankovišti a dostal míček za záda brankáře Muškáta. Posléze využil skvělé křižné přihrávky od Krbce a v klidu uklidil míček do prázdné brány.
Druhá třetina nabídla tvrdou bitvu o každý kus hřiště. Hrálo se hodně tvrdě a proto také rozhodčí často vylučovali. Bohužel u Keltů se jednalo o oslabení zbytečná a nutno podotknou, že občas i přísná. Zatímco Rakovníku se ve druhém dějství podařilo skórovat dvakrát, Keltům pouze jednou. Strany se tak měnily za nerozhodného stavu 3:3.
Ve třetím dějství předvedl nádhernou akci Patzenhauer. S míčkem se ocitl v útočném pásmu, ale byl sám. Všichni čekali, že se pokusí udržet míček a pozdržet čas. Útočník Keltů se ale s ničím nerozpakoval, nezalekl se ani značné přesily soupeřů, ladně mezi nimi proklouzl, položil brankáře a poslal míček bekhendem nad ležícího Muškáta. Následně zkusil Rakovník hru bez brankáře, umocněnou další početní výhodou. Vše ale brzy utnul kapitán Krbec gólem. Vypadalo to, že už se nic nestane a Kelti si vedení pohlídají. Rakovník ale předvedl dechberoucí obrat, jež pramenil z chyb Keltů. Neuvěřitelné se stalo skutečností, když dvěma brankami Kelti přišli rychle o vedení a hosté srovnali na 5:5.
Prodloužení nabídlo několik náznaků šancí, ale žadnou tutovku diváci neviděli. Nájezdy obsahovaly zase souboj dvou skvělých brankářů. První tři střelce na obou stranách vygumovali oba gólmani naprosto s přehledem. Čtvrtý nájezd se ale podařilo Rakovníku proměnit. Naději na úspěch vrátil Keltům Taufer, jenž svůj nájezd proměnil. Následně Rakovník zaváhal a Krbec mohl rozhodnout. Chyběl jen kousek. Rakovník se v šesté sérii nemýlil a na berounských byla zase odpoveď. Nájezd jel opět Taufer, ale v rozhodující momentu mu míček sjel z čepele a naděje na výhru zhasly.
Kelti zakončili základní část prohrou, na kterou budou muset rychlet zapomenout a dívat se dopředu vstříc finálovému turnaji. Vzít si ponaučení a znovu tvrdě pracovat, aby dosáhli na vrcholu sezóny úspěchu!
Komentář trenéra M. Davídka k utkání: “Poslední utkání jsme chtěli zvládnout vítězně, nicméně Rakovník v silné sestavě nám nedal nic zadarmo. Utkání bylo hráno ve vysokém tempu a bylo dobrou přípravou na finálový turnaj. Poučení pro nás ? Zbytečné fauly top hráčů, utkání trvá 45 minut, dodržování stanovené taktiky. Zejména závěr utkání jsme takticky nezvládli a je to poučení pro nás trenéry. Nicméně jaro jsme měli famózní, vybojovali jsme přímý postup na finálový turnaj. Teď jen zregenerovat, doléčit zranění a namotivovat se na boje o medaile.”
Branky a nahrávky Keltů:  3:18 Patera (Taufer, Krbec),  13:34 Patera (Taufer),  18:39 Huml (Krbec,Taufer), 35:52 Patzenhauer (Kolovrat),  42:45 Krbec (Taufer)
Sestava Keltů: Jakub Günther (Jiří Titel) – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Frolík, Jan Chromek, Adam Janošek, Václav Patzenhauer, František Charbuský, Marek Krbec, Vít Kolovrat, Adam Váca, Antonín Patera, Jan Havel
 
Autor: Matěj Taufer