post

Dorost v Ústí nad Labem nezaváhal.

Cenné tři body z horké půdy ústecké Elby přivezla družina dorostenců. Do Ústí nad Labem se jezdí o body bojovat a nejinak tomu bylo i tentokráte. Kelti zvládli především hru v početních výhodách, v nichž se jim podařilo vsítit všechny branky. Soupeř  dokázal brankáře Günthera překonat jen dvakrát a Kelti  díky druhé jarní výhře živí naději na přímý postup do finálového turnaje.

 

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Kelty v Ústí zastihlo dosti nevlídné počasí. Nenechali se ale deštěm odradit a do zápasu vstoupili aktivně, svá střídání trávili v útočném pásmu a vytvářeli si šance. Nedokázali však proměnit ani jednu. Domácí Ústí ukázalo svou koncovku v lepším světle, když se jednou z prvních střel na bránu dokázalo ujmout vedení. Byla to branka krutá a v podstatě jen z drobné chyby v rozehrávce. Kelty to nijak zvlášť neodradilo a aktivní hra přinesla ovoce v podobě vyrovnávací branky, když v předbrankovém prostoru předvedl důraz starší žák Adam Janošek. Kelti si poté vypracovali ještě další šance, ale už tradičně ztroskotali na koncovce.

 

Začátek druhé třetiny byl podobný té první, Kelti opět tlačili. Dostali šanci přesilových her a jednu z nich využil bombou z pravého kruhu kapitán Krbec. Pak přišel jeden ze zlomových okamžiků zápasu. V další přesilovce udělal chybu na útočné čáře Taufer a hráč Ústí šel sám na Günthera. Taufer jej v mezikruží dostihl, stačil ale už “jen” decentně faulovat, což napomohlo častečné záchraně akce, jelikož před odkrytou bránou útočník domácích zklamal. Nicméně bylo nařízeno trestné střílení, které Günther sebejistým zákrokem vychytal. Hned potom přišla další přesilovka pro hosty, v níž se znovu prosadil Krbec a Kelti odskočili na rozdíl dvou branek.

 

Třetí třetina byla z obou stran opatrnější. Ústí dostalo možnosti přesilovek a korigovalo stav na 2:3 z pohledu domácích. Kelti dokázali opět rychle odskočit brankou na 4:2, kterou vsítil střelec prvního gólu Janošek. Kelti už vedení udrželi do konce a  domů si odvezli po nelehkém zápase tři body. Díky výhře Hostivaře v Plzni se Kelti přiblížili druhé příčce na rozdíl jediného bodu. Druhé místo po uplynulém kole okupuje právě Plzeň.

 

Komentář trenéra M. Fortuníka: “Jsme spokojeni především s výsledkem. Na herním projevu celého mužstva musíme ještě zapracovat. Je potřeba vyzdvihnout výkony kapitána Marka Krbce a Adama Janoška, kteří vsítili po dvou gólech. V neděli nás čeká další zápas proti Kovu, na ten se musíme zase dobře připravit.”

 

Branky a nahrávky Keltů: 10:11 Janošek, 16:59 Krbec (Taufer), 22:38 Krbec, 38:13 Janošek (Maršoun)

Sestava Keltů: Jakub Günther (Jiří Titel) – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Marek Krbec, Adam Janošek, Martin Frolík, Jan Chromek, Adam Janošek, Václav Patzenhauer, Martin Kupec, Michal Nusl, Lukáš Huml

 

Autor: Matěj Taufer