post

Dorost vyhořel v domácím utkání s Plzní.

Tenhle zápas si dorostenci za rámeček určitě nedají. V utkání proti Plzni měli být mírným favoritem, jenže mizerným výkonem podpořeným nepřesnou střeleckou muškou dokázali se soupeřem, který nepředvedl v Berouně nic světoborného, prohrát 0:2. Výkon neměl parametry extraligy dorostu a na Kelty čekala první prohra v sezoně bez bodového zisku.

 

SK Kelti vs. HBC Plzeň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Důležité utkání s HBC Plzeň Kelti nezačali dobře. Soupeř se rychle prosadil, když Svoboda využil chyby obrany, našel mezi kruhy nepokrytého Deje, který propálil Humla. Kelti byli sice v první periodě opticky lepším týmem, ale výkonu chybělo k dokonalosti hodně. Minimálně přesnější střelba. Útočníci Keltů tváří v masku Šlechtovy zklamávali v podstatě po celé utkání a nedůraz v brankovišti, společně s obětavým výkonem hráčů Plzně, soupeři stačil.

 

Zvlášť když si v polovině druhé části vzala volno jedna obranná dvojice Keltů a prchla střídat v okamžiku, kdy Plzeň získala ve vlastním obrannéím pásmu míček. Král pak jednoduše vyzval k brejku Svobodu a nejlepší útočník utkání zvýšil na 0:2.

 

Keltům nepomáhaly ani vlastní přesilové hry. Na přelomu druhé a třetí části dvojnásobnou početní výhodu proměnili pouze v několik nesmělých pokusů, ve třetí třetině pak promrhali značnou část přesilovek ve zbytěčných soubojích se soupeřem. A ani závěrečná power-play ke vstřelení branky nepřispěla, ačkoli poslední pětiminutovka už byla hraná téměř “naplno”. Výkon hráčů Plzně, kteří se nebáli vystřeleným míčkům nabídnou své tělo či končetiny, znamenal udržení čistého konta a výhru hostů 2:0.

 

Komentář trenéra Fortuníka k zápasu proti Plzni: “Z nedělního zápasu mám velmi rozpačitý pocit. Zápasu z našeho pohledu chyběla bojovnost, střelba a chuť zvítězit. Takhle se o body v extralize dorostu nehraje. Naprosto zaslouženě jsme prohráli.”
Vyloučení: 4:4, Přesilovky: 4:4, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 17:20
Sestava Keltů: Lukáš Huml – Martin Špeta, Matěj Taufer, Václav Patzenhauer, Martin Maršoun, Martin Frolík, Antonín Patera, Marek Krbec, Patrik Fišer, Vít Kolovrat, Jan Chromek