Dorost vytěžil z blatenského betonu tři body.

Dorostu se v posledních kolech výsledkově vcelku daří. Uplynulou neděli zajížděl na těžký asfaltový terén do Blatné a nakonec v posledním dějství dokázal splnit roli mírného favorita, když obrátil nepříznivě se vyvíjející průběh utkání a zvítězil těsně 1:2!

Blatná Datels vs. SK Kelti 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Kelti se utkali s netradičním soupeřem – Blatnou. V Blatné se hraje na asfaltu a to mělo vliv i na zápas samotný. Kelti chtěli prodloužit vítěznou šňůru a nezačali vůbec špatně. V první třetině si vytvořili několik šancí, ale ve finální fázi měli problém vůbec trefit bránu. Domácí si téměř žádnou šanci nevytvořili. Pěkný zápas to ale rozhodně nebyl. Hodně soubojů a bezhlavé odpalování míčku bylo hlavním rysem duelu.

Ve druhé třetině měli Kelti několik přesilových her. Ty, téměř tradičně, sehráli velmi špatně. Dokonce se Blatné podařilo ve vlastním oslabení utéct a trefit břevno. Byla to jednoznačně největší šance domácích během zápasu. Poté dostala příležitost přesilovky také Blatná a střelou zpoza brány vstřelila první branku zápasu. To neudělalo dobrou reklamu jinak dobře chytajícímu Adamu Vácovi, jenž je většinou vidět v týmu dorostu mezi hráči v poli. Za svůj letošní první start v brance dorostu se však neměl rozhodně zač stydět. Ba naopak.

Kelti byli odhodláni ve třetí třetině svého soupeře přehrát. A to se jim dařilo. Problém byl ale stále ve finální fázi. Tak Keltům muselo pomoci štěstí. Trochu ironicky, dosti podobně jako na druhé straně. Taufer za bránou trefil odražený míček ze vzduchu a poslal jej před bránu, kde se záhadně dostal do za záda domácího brankáře. Následně přišla rozhodující akce utkání. Kelti ve čtyřech rozebrali obranu “Datlů” a  Taufer mohl předložit přihrávku Kupcovi před prázdnou klec. Kupec se, jakožto nejlepší střelec berounského dorostu, nemýlil. Kelti ve třetí části doslova vydřeli tři body  a mohou se soustředit na další utkání s Kladnem.

Sestava Keltů: Váca (Titel) – Taufer, Šlechta, Ma. Kupec, Mi. Kupec, Maršoun, Frolík, Janošek, Havel, Kadlčík, Rosický, Krbec, Němčík, Šmatláková, Chromek

Komentář trenéra M. Davídka: Utkání v Blatné bylo hodně bojovné a těžké vzhledem k terénu. Povrch, ač byl dobře připraven, nám dělal velké problémy. Těžko jsme se vyrovnávali s hrou na “betonu”. Přes velkou převahu ve druhé i třetí třetině jsme míček nedokázali dostat do soupeřovi branky. Soupeř nás ohrožoval rychlými protiútoky a tak rozhodla až krásná individuální akce Matěje Taufra. Jsme spokojeni s důležitými body a bojovností, s hrou jako takovou ne.”

Autor: Matěj Taufer