Dorost zakončil podzim cennou výhrou v Plzni!

Dorostenci Keltů jeli k poslednímu utkání podzimní části do plzeňské haly. A odtud chtěli odvézt tři body a lepší výchozí pozici do jarních bojů. To se týmu trenérů Fortuníka a Davídka podařilo, když lídra soutěže porazili 5:2 a upevnili si průběžnou třetí pozici v soutěži.

HBC Plzeň vs. SK Kelti 2008 2:5 (1:2,1:1,0:2)

V posledním zápase podzimu čekala Kelty silná Plzeň. Hra byla od začátku vyrovnaná, ale první branku vsítili Kelti. Po rychlém přechodu středního pásma měl snadné zakončení do odkryté brány Huml. Plzeň dokázala srovnat po sólu Miksy téměř přes celé hřiště, když se hosté nechali uspat jeho kličkami a díky laxnímu přístupu ho nechali skórovat. Remízový stav do konce třetiny nevydržel. Domácí rozehráli přímo na hůl Tauferovi a ten trochu se štěstím střelou o břevno vrátil Keltům vedení.

Do druhé třetiny vstoupili Kelti lepší hrou, ale k dokonalému výkonu pořád chybělo hodně a tak Plzeň zasadila hostům ránu. V přesilovce, po jednoduché souhře a střele z první, musel míček z brány vyndavat tentokrát brankář Günther. Ani tenhle remízový stav nevydržel dlouho. Kapitán Krbec se prohnal kolem levého mantinelu a zakončil přesně k tyči.

Ve třetí třetině už Kelti gól nedostali. Velmi k tomu přispěl výbornými zákroky Günther. Naopak sami dvě branky vstřelili. Nejdříve vyřešil přečíslení dva na jednoho milimetrově přesnou přihrávkou Krbec a Taufer už měl snadnou práci. Hosté ještě zkusili hru bez gólmana, jenže Krbec dokázal zachytit jejich rozehrávku a přes půlku hřiště trefil prázdnou bránu. Tím zápas skončil a Kelti mohli být s výsledkem 5:2 spokojeni, protože je v tabulce přiblížil právě k vedoucí Plzni.

Komentář trenéra Davídka k utkání: “Poslední utkání v Plzni nám vyšlo dle představ. První pětka vedená kapitánem Márou Krbcem se postarala o všechny naše góly. Ostatní plnili co jsme od nich očekávali. Napadání hráčů, jejich přebírání a důsledná obrana. Trpělivou hrou jsme si vytvářeli šance a dovedli utkání k vítěznému konci. Chci pochválit cele mužstvo za dobrou přípravu na utkání a už se těšíme na jarní boje.”

Branky a nahrávky Keltů: 2:11 Huml (Krbec, Taufer),  11:46 Taufer,  27:06 Krbec (Frolík),  34:17 Taufer (Krbec,Huml),  44:50 Krbec (Taufer)

Střely na branku: 28:15

Sestava Keltů: Jakub Günther – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Patrik Fišer, David Tušl, Vít Kolovrat, Marek Krbec, Radek Suk, Adam Janošek, Lukáš Huml, Martin Frolík, Jan Chromek, Antonín Patera

Autor: Matěj Taufer