Dorostenci padli v Plzni

K prvnímu mistrovskému zápasu vyjel mladší dorost do haly v Plzni. Po zimní přestávce, která přinesla změnu trenéra, byli všichni natěšeni na zápas, a to i přesto, že Plzeň drží první místo v tabulce. Konečný výsledek ovlivnila nepovedená první třetina, nicméně Kelti se s favoritem soutěže nakonec prali a z utkání odešli s porážkou 7:2.

HBC Plzeň vs. SK Kelti 7:2 (5:0, 2:0, 0:2)

Zápas začal ve velkém tempu a možná i to donutilo Kubu Kříže k faulu hned po minutě hry. Nabídnutou přesilovku Plzeňané bez problémů proměnili a dostali se do herní pohody. V první třetině přidali ještě čtyři góly a vypadalo to, že se bude schylovat k debaklu.

Druhá třetina měla sice podobný spád jako první, ale Kelti začali obsazovat lépe hráče v obranném pásmu a i Vokáč v bráně předvedl pár jistých zákroků. Druhá třetina tak skončila poměrem 2:0.

Během druhé výměny stran trenér Davídek tým nabudil a nakopnul ho ke zlepšenému výkon. Mladší dorostenci zlepšili pohyb a začali aktivně napadat. Díky těmto aspektům se podařilo dokonce dvakrát uniknout Honzovi Kolářovi, který znovu ukázal, že koncovka je jeho silná stránka. Konečný výsledek utkání tím upravil na 7:2.

Branky a nahrávky Keltů: 39:38  Kolář (Vozdecký) – 1:7,  41:41  Kolář (Vozdecký, Cihlář) – 2:7

Vyloučení: 3:2, Využití: 2:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 32:10

Sestava SK Kelti: Vokáč Viktor – Cihlář Jan, Fortuník David, Knotek Ondřej, Tušl David, Kolář Jan, Krásl Jan, Kříž Jakub, Patera Antonín, Tůma Martin, Vozdecký Vítek

Autor: Daniel Matys