Druhé derby mladších žáků s překvapivým vítězem.

Jarní část odstartovala v kategorii mladších žáků pro Kelty zajímavým duelem mezi ročníky 2007 a 2006. A na rozdíl od podzimní části zvítězila družina, která má ve svém středu mladší ročníky. Služebně starší celek ovšem zasáhla vlna onemocnění a z důvodu kempu U14 neměl tým trenérů Kurhajce a Kadeřábka k dispozici elitní forvardy Krbce a Šlechtu. Zcela po zásluze se tak z výhry 6:2 radovaly “domácí sedmičky”.

SK Kelti – ročníky 07 vs. SK Kelti – ročníky 06 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)

Do utkání lépe vstoupily 06ky. Souvislý tlak to sice nebyl a gól po hezké akci založené Havlem a zakončené Hrubým byl hodně šťastný. 07ky se do hry dostávaly pomalu, nicméně starší Kelti jim usnadňovaly hru špatnou rozehrávkou.
Ve druhé třetině 07ky zanechaly ostych ze starších a zkušenějších kamarádů na střídačce a utkání dostávaly pod svoji kontrolu.
A padl vyrovnávací gól přípravkářů, kdy odraženou střelu Martina Hasala poslal do branky Ondra Štanc. Starší Kelti stačili odpovědět. Albert Mühlfeld vybídl k sólu Matěje Žežulku a ten nedal brankáři šanci. Vzápětí však 07ky udeřily znovu. Ondra Černý nahrál Martinu Hasalovi a bylo srovnáno na 2:2.

Zbytek prostřední třetiny už za kratší konec tahaly 06ky, kterým docházely fyzické síly. Ondřej Tkadlec dvěma sólovými akcemi navýšil vedení na 4:2 a rodil se překvapivý výsledek. Vstup do třetí třetiny okořenil gólem další přípravkář František Koller. 06ky se do šancí dostávaly pomocí brejků zabíháním za obranu na střed hřiště, ale na zvrat už síly neměly. Na konečných 6:2 tak upravil skore Dan Matějka, po nahrávce Ondry Tkadlece.

Vyloučení: 1:1, Využití: 1:0, Střely na branku: 28:20 (8:8, 13:5, 7:7)

Komentář trenéra J. Tkadlece (ročníky 2007): “Průběh a výsledek utkání byl ovlivněn značně oslabenou sestavou 06, které bojovaly s devíti hráči v poli a přes bojovnost a kvalitu jednotlivých hráčů to na mladší Kelty nestačilo. Pochvalu však zaslouží oba týmy. Bez ohledu na výsledek je výhrou už to, že Kelti dokáží nejen v mladších žácích postavit dva týmy.”

Komentář trenéra R. Kurhajce (ročníky 2008): “Kelti ročníku 2006 věděli dopředu, že budou oslabení o Denise a Vojtu, kteří byli vybrání na kemp U14. Chtěli i přesto bojovat a dokázat, že jde hlavně o hru. Bohužel další omluvenky ze zdravotních důvodů nás poslali do devíti. I tak kluci bojovali a snažili se soupeře přehrát. Mladší Kelti ve druhé třetině převzali otěže zápasu a jejich tlak a důraz před brankou rozhodl. Gratuluji soupeři k vítězství.”

SK Kelti – ročníky 2007: Dominik Mašek – David Černý, Jakub Urban, Martin Hipča, Jaroslav Smejkal, Lukáš Maňásek, Martin Hasal, Ondřej Černý, Štanc Ondřej, František Koller, Jiří Staněk, Vaculíková Terezie, Matějka Dan, Ondřej Tkadlec

SK Kelti – ročníky 2006: Ondřej Koudela – Roman Kurhajec, Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Jiří Šlechta, Matěj Žežulka