Důležitá výhra! Dorost zvítězil v Prachaticích!

I v dalším utkání si dorost Keltů připsal plný počet bodů. Tentokráte to ale rozhodně nebyla snadná záležitost a Jihočeši z Prachatic nebyli lehko rozlousknuteným oříškem. Kelti v závěru utkání v přesilové hře vydolovali důležité tři body a svému nejbližšímu pronásledovateli opět o něco odskočili!

HBC Prachatice vs. SK Kelti 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Kelti přijeli s jasným cílem. Získat tři body a odskočit Prachaticím v tabulce na rozdíl osmi bodů. A na mokrém tvrdším povrchu to nebyl lehký úkol. Ale Kelti nezačali špatně. Po úvodním osmělování se míček mezi kruhy dostal ke Krbcovi a ten dal, i trochu se štěstím, první gól. Chvíli na to Kelti vedli už o dvě branky po dobré souhře druhé lajny. Nicméně výkon zdaleka nebyl to, co by Kelti chtěli hrát. A tak na konci první třetiny po po nedorozumění a laxní rozehrávce dokázali Prachatice snížit na rozdíl jediné branky.
Na začátku druhé periody se herní projev zase zlepšil a Kelti dokázali skórovat. Bohužel pro Kelty přišla celkem rychlá odpověď, která byla až hořce podobná prvnímu gólu. Do šaten se o druhé pauze šlo opět s rozdílem jedné branky a očekávalo se vyvrcholení celého zápasu.
Ve třetí třetine se Prachaticím podařilo srovnat na 3:3. A k tomu ještě měli Prachatičtí přesilovku pět na tři. Vzali si time out a chtěli zápas rozhodnout. Kelti ale téměř bezchybně ubránili přesilovku, následně využili tu svoji a na poslední chvíli zlomili zápas na svojí stranu.
Komentář brankáře Jakuba Günthera: “Utrpěli jsme vítězství, zaznělo v kabině po utkání a já se s tímto názorem musím plně ztotožnit. Dobře rozehrané utkání jsme si komplikovali zbytečnými fauly a již tradičními chybami v rozehrávce. Hned několikrát jsme soupeři naservírovali gólovou příležitost na stříbrném podnose. Zapracovat musíme bezpochyby také na důrazu v předbrankovém prostoru, ze kterého jsme inkasovali všechny tři branky. Jako pozitivum musím zmínit dobře sehranou přesilovou hru, která se nakonec stala klíčovým momentem utkání.”