post

“Důležité je, aby holky hrály”, říká před sezonou hlavní trenérka kategorie Iva Sevaldová!

Dívčí kategorie se v rámci klubu ustálila a tvoří již jeho nedílnou součást. Mladičké Fretky se připravují individuálně, mají ale možnost hrát v chlapeckých týmech a v celkovém součtu se náctiletých děvčat věnuje v Keltech hokejbalu už více než 25. A to je velmi slušný základ pro budoucnost dospělého týmu! Hlavní podíl na rozvoji kategorie má trenérka Iva Sevaldová, kterou se povedlo krátce před sezonou vyzpovídat.

 

 

Jaké bude složení realizačního týmu dívek?

Počet hráček se nám za dobu našeho působení pomalu navyšuje a vzhledem k tomu, že se na trénincích objevuje až dvacet dívek různých věkových a zejména výkonnostních kategorií, bylo potřeba rozšířit i řady v našem realizačním týmu. Velkým přínosem a zpestřením, především pro holky, byla výpomoc Marka Suka, kterému ještě jednou děkuji za dobře odvedenou práci a psychickou odolnost.  🙂

Náš realizační tým pokračuje téměř ve stejném složení jako minulý rok. Smlouvu nadále prodloužila Martina Mazancová, Naty Pangerlová, Kája Kosinová i Nikča Šlemarová. Samo nebe nám pak poslalo další známou hokejbalovou tvář, blonďatou kometu, Míšu Šmatlákovou. Věřím, že v tomto složení dokážeme pro holky udělat maximum!

 

Jaké cíle dáváte svým svěřenkyním pro následující sezonu?

Cíl je jasný, důležité je, aby holky hrály, a je jedno, jestli budou nastupovat v čistě dívčím nebo chlapeckém týmu. Čím víc zápasů budou mít na svém kontě, tím líp! Rády bychom všechny naše svěřenkyně posunuly zase o nějaký level výš a to ve všech směrech… Nejen hokejbalových.

 

Jak by měly vypadat tréninky dívčí kategorie? 

Tréninky budou probíhat dvakrát týdně, pokud to jen trošku organizačně půjde, plánujeme navýšit čas a věnovat se více i atletické průpravě. Navíc děvčata mohou navštěvovat (podle ročníků) dobrovolné hrací tréninky, dále pak tréninky žen a samozřejmě i chlapecké. Výběr je opravdu bohatý.

 

Na co se v nové sezoně nejvíc těšíš? Co bude případně největší výzvou?

Těším se na velké množství nepředvídatelných hokejbalových zážitků. 🙂

Jednoznačnou výzvou pro mě bude podniknout krok k tomu, abychom sehrály jakékoliv utkání s dívčím celkem a zúčastnit se minimálně dvou turnajů formátu 5+1.

 

Co bys nejen ostatním v nadcházející sezoně přála?

Do nové sezóny vykročte tou správnou nohou! Všem trenérům bych ráda popřála hodně štěstí, sil a pevných nervů. Více radosti z maličkostí a pochopení.