post

Fretkám úvodní zápasy restartované Ligy žen nevyšly

Ženský A-tým vyrazil přesně po osmiměsíční pandemické pauze k dalším zápasům Ligy žen na hřiště do Plzně. Poslední utkání sehrál koncem září na domácí půdě v Berouně proti Plzni-Liticím, Kyjovu a České Třebové a nepřipsal si z nich do tabulky ani bod. Cíl byl tedy jasný – vyhrát všechny zápasy a vylepšit si pozici před finálovým turnajem, který Fretky čeká o víkendu 26. a 27. června (místo konání bude ještě upřesněno).  


HBC Fretky – HBC Highlanders Prachatice 1:3

V prvním zápase se Fretky utkaly s týmem z Prachatic, který z šesti zápasů sezony neprohrál jediný a s osmnácti body vede ligovou tabulku před druhým Kyjovem. Úvod vyšel lépe berounským hokejbalistkám – v čase 3:42 se po zmatku před brankou Prachatických a několikerých dorážkách prosadila Tereza Hájková. Gólová radost ale Fretkám nevydržela dlouho, po dvaceti vteřinách soupeřky srovnaly a tento stav vydržel až do přestávky.

V druhé polovině byly pak šťastnější hokejbalistky Prachatic. V 18. minutě utkání vstřelila gól Tereza Kotlíková – po otočce v rohu hřiště přesně trefila růžek branky berounské gólmanky Markéty Králové. Tři minuty před závěrečnou sirénou pak výhru Prachatic pojistila z brejkové situace Martina Landová.

HBC Fretky – HBC Plzeň-Litice 0:1

Duel proti Liticím odstartoval jen pár minut po skončení zápasu s Prachaticemi. Fretky byly proto rozehrané a rozběhané, což se projevilo ihned v úvodu zápasu. Na hřišti  prvních pět minut jasně dominovaly a hráčky Plzně se velmi těžko dostávaly z vlastního obranného pásma. Tlak však Fretky nedokázaly přetavit v gól, což možná ovlivnilo průběh celého zbytku zápasu. První a zároveň i poslední branka zápasu padla až v druhé polovině. Konkrétně se v čase 15:05 trefila plzeňská obránkyně Novotná. Na to už berounské hráčky nedokázaly zareagovat a prohrály 0:1.

HBC Highlanders Prachatice – HBC Fretky 2:1

V posledním souboji kola se Fretky utkaly opět s Prachaticemi. Do zápasu šly hráčky z Berouna s výhodou – v nohou měly odehrané jen dvě utkání, zatímco Prachatice tři. Toho také hned využily a po 42 vteřinách se prosadila Martina Dvořáková. Do poloviny utkání však soupeřky srovnaly brankový účet gólem z hole Landové. 

Druhá dvanáctiminutovka se nesla ve znamení faulů. Ani jeden z týmu však početní výhodu nezužitkoval. V osmnácté minutě vstřelila svůj druhý gól v  utkání Martina Landová a poslala svůj tým do vedení 2:1. Avšak půl minuty před koncem se provinila prachatická Aneta Hanzalová a nabídla Fretkám možnost k vyrovnání. Ty navíc odvolaly brankářku, takže mezi mantinely vznikla situace 6-4. V poslední vteřině ale netrefila zpola odkrytou klec Prachatic Barbora Kondrátová a Fretky se musely smířit s prohrou 1:2.


Komentář Nikoly Šlemarové: “Odehrálo se několik vyrovnaných zápasů, pro nás, bohužel, s nešťastným koncem. Padly nám tam některé zbytečné a nešťastné góly, za které jsme si mohly samy. Nehledě na výsledky, celý turnaj musím zhodnotit rozhodně pozitivně. Každá ze zúčastněných si po dlouhé pauze zahrála a vrátila se zpět do tempa. Víme, co trénovat, na čem zapracovat a k příštímu zápasu i do následující sezóny nastoupíme s mnohem větším nasazením a touhou po gólech a výhrách.”


Výsledky z 2. kola Ligy žen v Plzni

HBC Fretky – HBC Highlanders Prachatice 1:3 (1:1, 0:2)

HBC Fretky – HBC Plzeň-Litice 0:1 (0:0, 0:1)

HBC Highlanders Prachatice – HBC Fretky 2:1 (1:1, 1:0)

 

Sestava Fretek

Markéta Králová, Kateřina Zechovská – Tereza Hájková, Barbora Hájková, Iva Sevaldová, Martina Dvořáková, Martina Mazancová, Kateřina Hrubá, Terezie Vaculíková, Anna Lipertová, Barbora Kondrátová, Natalie Pangerlová, Nikola Šlemarová