post

Fretky v Lize žen nehrají druhé housle!

V druhém prosincovém týdnu tým žen bilancoval své výkony uplynulého roku. Pozastavil se ještě naposledy u listopadového svátečního turnaje v Berouně, a především u formátu 5+1, který byl v uplynulém roce pro dospělé Fretky prioritou!

 

 

Během roku 2017 se ženský tým SK Kelti 2008 zaměřoval většinou na turnaje MČR žen, od sezony 2017/18 sezóny Ligy žen v herním zaměření 5+1. A konečně na podzim přineslo snažení své ovoce. Posílení týmu o tahounky a zkušené hokejbalové hráčky přineslo kýžený impuls do týmu a výkony šly nahoru. Jinými slovy “už se na to dalo někdy i dívat”.

 

V listopadu měly Fretky dokonce možnost ukázat se před domácím publikem v Berouně. Tento hokejbalový svátek si děvčata náležitě užila a všem, kteří je dorazili podpořit moc děkují. Snad fanoušky svými výkony alespoň trochu potěšily. První body z Palmovky totiž zdvojnásobily třemi body za výhru nad týmem Barbín, které dorazily až z moravského Kyjova, a bodem uzmutým pardubickým Hvězdám za remízu v základní části. V prvním zápase bohužel Fretky s plzeňskými Liticemi padly.

 

Sestava Fretek na turnaji v Berouně

M. Králová – I. Sevaldová, M. Mazancová, K. Hrkalová, A. Hromasová, K. Kosinová, J. Šimková, A. Klimová, S. Smetanová, K. Moravcová, M. Šmatláková, M. Dvořáková, L. Nováková, B. Habešová, B. Šebíková

 

Výsledky na turnaji v Berouně:

HBC Litice Plzeň vs. SK Kelti 2008 3:1 (Šebíková)

SK Kelti 2008 vs. HBK Kyjov 3:0 (Šebíková 2x, Nováková)

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. SK Kelti 2008 1:0 SS

 

Hodnocení turnaje 17. 11. 2017, Anna Hromasová:

„V první řadě se obracím na všechny, kteří nás v daný den u hřiště podporovaly, trenéra i fanoušky. Nikdo, kdo si nezkusil hrát kolektivní sport, si neumí představit, jak takováto věc tým povzbudí. Byla to velká zábava a všem obrovský dík! K našim výkonům se mi honí v hlavě pouze dvě věci – první je obrovské zklamání nad tím, jak do turnajů vstupujeme. Neumíme se nabudit hned na začátku, výkony se zlepšují až během dne. Bohužel, na turnaji není možné „opravné“ utkání. Zápas s Liticemi jsme naprosto zaspaly, dodnes nechápu, co jsme to tam vlastně dělaly. Mostem k výkonu proti Pardubicím byla asi uklidňující výhra nad Kyjovem 3:0. A to je druhá věc, kterou chci popsat. Tento zápas si Frety opravdu „za rámeček“ mohou dát! Vše šlapalo, jak mělo, každý makal na sto procent a holky nechávaly na hřišti všechno, o tom svědčil i výsledný poměr střel na bránu 20:8 ve prospěch domácího týmu. Bohužel po nájezdech si domů odvezly dva body za výhru perníkářky, ale to už nám úsměvy ze rtů za podaný výkon nesundalo.“