post

Fretky vstoupily do Ligy žen netradičně!

Ženy klubu SK Kelti 2008 dovezly hned z prvního turnaje Ligy žen, jak se celorepubliková soutěž hraná ve formátu 5+1 nově jmenuje, více bodů, než dokázaly nasbírat za základní turnaje minulé sezóny. Čtyři body již nesmazatelně visí v análech statistik soutěže a Fretky se tak mohou těšit z umístění ve středu tabulky!

 

Tým posílil a na hřišti to bylo vidět. Hned v prvním zápase bylo jasné, že se Fretky zatím nemohou rovnat nejlepším celkům, ale bojovaly jako vždy srdnatě a jako „jedna žena“. Za prohru 0:6 se Slavií si body nepřipsaly, ale v druhém zápase s plzeňskými Liticemi již jeden bod braly. Skóre na konci základní hrací doby svítilo ve formě 1:1, když se Fretky ani jednou neprosadily v nájezdech, bod navíc uzmuly Litice. V posledním utkání se po dlouhé době blýskly i schopností vsítit góly a za výhru 3:0 nad týmem Autoskla z Pardubic si připsaly celé tři body. Po prvním vystoupení okupují tedy holky z Berouna pátou příčku. O dobré výsledky se zasloužil celý tým poctivými výkony, skórovat se podařilo Humlové, Dvořákové a dvakrát Kosinové, skvělým výkonem a jednou vychytanou nulou podpořila Fretky Králová.

 

Komentář nejmenovaného fanouška: “Viděl jsem až druhé a třetí utkání týmu a nestačil se divit. Nejen že děvčat bylo téměř na tři pětky, ale ony hrály hokejbal! Zdá se že tvrdá dřina pod taktovkou Karolíny Kosinové měla v měsícíh před turnajem úspěch. Je dobře, že si naše děvčata připsala první úspěchy na úvodním turnaji, třeba se stanou černými klisnami soutěže! Jen je třeba občas krotit vášně, vážně! Hokejkou soupeřce po hlavě? To se nestává ani u rozhořčených pubescentů, kteří hrají také v králíkárnách…”

 

Sestava Fretek na turnaji: M. Králová – I. Sevaldová, M. Mazancová, K. Hrkalová, A. Hromasová, B. Kondrátová, K. Kosinová, J. Šimková, A. Klimová, V. Humlová, K. Moravcová, M. Šmatlaková, M. Dvořáková, B., L. Čondlová

 

Výsledkový souhrn:

vs. HC Slavia Praha 0:6

vs. HBC Plzeň – Litice 1:2ss

vs. Autosklo H.A.K. Pardubice 3:0