post

I přípravkové týmy končily podzim v Kralupech. A hodně úspěšně!

Tři týmy přípravkářů zajížděly druhý adventní víkend k posledním letošním turnajům do kryté haly v Kralupech.  A rozhodně trenérům a trenérkám závěr roku osladily bojovnými výkony. Dva vyrovnané týmy Keltů bojovaly v sobotu se svými soupeři velmi dobře a zaznamenaly šest výher oproti pouhým dvěma porážkám. Dvě prohry musely zkousnout i mladičké Fretky, které ale v dalších dvou utkáních ubojovaly se svými klučičími soupeři remízy. Celková aktivní bilance všech týmů je odměnou za podzimní snažení v přípravkových kategoriích!

 

Vystoupení modrého celku Keltů hodnotil Radek Dolejš: 

Modrý tým Keltů se v prvním utkání střetl s Hostivaří a na jeho výkonu se projevil časný ranní nástup. Na řadě hráčů byla ještě vidět rozespalost. I tak si Kelti dokázali díky šťastné dorážce připsat hubenou výhru 1:0. Ve druhém utkání je pak čekal sebevědomý tým Kert Parku Praha, který si na Kelty vždy věří. Tentokrát to ale bylo trochu jinak. V utkání sice Kelti dvakrát prohrávali, ale ve druhé polovině se díky vysokému nasazení a bojovnosti podařilo zápas otočit a soupeře udolat 3:2.

V zápase s pražskými Rebely měli Kelti většinu utkání ve své režii a zaslouženě vyhráli 4:0, když branky padaly ve víceméně pravidelných intervalech. V závěrečném zápase se postavili proti Liškám z Liberce. Úvod utkání Keltům nevyšel, když poměrně rychle prohrávali. Do poločasu se ale podařilo vyrovnat a druhý poločas už po domluvě trenérů přinesl veselejší podívanou. Díky čtyřem vstřeleným brankám bylo konečné skóre 5:1. Modrý tým Keltů si tak na závěr roku nadělil pod stromeček čtyři výhry a přispěl k dobré náladě v modrobílém táboře.

 

Sestava modrých Keltů: Matěj Vicka – Jiří Šlechta, David Černý, Jaroslav Smejkal – Jakub Dolejš, Lukáš Šafra, Filip Šmíd, Marek Rýdl, Jakub Buroň, Marcel Hubený, Jáchym Fučík

 

 

Vystoupení bílého celku Keltů hodnotil Jan Mašek: 

Bílý tým Keltů zahájil své turnajové tažení v utkání s celkem SK Rebel Praha. Kelti působili na hřišti od začátku lepším dojmem a po dobrém výkonu zaslouženě zvítězili v poměru 3:0. Druhým soupeřem ve skupině byl tým Lišek z Liberce. Bohužel Kelti do utkání vstoupili velmi lehkovážně a umožnili soupeři dostat se do čtyřbrankového vedení. Druhá polovina zápasu byla herně již mnohem lepší, ale neproměňování brankových příležitostí a malý důraz před brankou vedly nakonec k překvapivé porážce v poměru 3:4.

 

Třetím soupeřem byl pořádající tým Hostivaře. Po nepřesvědčivém výkonu v minulém zapase došlo k přeskupení herních formací a tým začal fungovat mnohem lépe. Výsledkem byl nejlepší výkon na turnaji, Kelti byli na hřišti lepším týmem a dařilo se jim i střelecky. Navíc se gólově prosadily všechny tři formace, které přispěly k výhře 6:1.

Pozitivně naladěni vstoupili Kelti i do posledního zápasu se silným týmem HC Kert Park Praha. Od začátku zápasu bylo jasné, že nepůjde o lehkou záležitost, a brankář Keltů mněl opravdu plné ruce i nohy práce, aby zabránil všem střelám soupeře. I když počáteční nápor soupeře se podařilo přečkat a hra se postupně vyrovnávala, kvůli nedisciplinovanosti a zbytečným faulům se soupeř dostal ke třem  nájezdům a všechny proměnil. Kelti herně nezaostávali, nedokázali ale proměnit svoje brankové příležitosti a výsledkem byla porážka v poměru 4:1.

 

Vystoupení bílého týmu na turnaji bylo rozporuplné. Zejména mrzí porážka ve druhém zápasu, kde měl tým zužitkovat své herní zkušenosti a herně méně vyspělý celek z Liberce porazit. Nicméně předvedená hra je příslibem lepších výsledků do jarní části soutěže.

 

Sestava bílých Keltů: Dominik Mašek, Petr Kufa – Martin Hasal, František Koller, Lukáš Maňásek, Filip Štolz, Vítek Hájek, David Cipro, Nikolas Abrahám, Ondřej Štanc

 

 

Za mladičké Fretky se pro náš web rozhovořila trenérka Iva Sevaldová: 

“Přestože jsme z posledního letošního turnaje odjížděly se dvěma remízami a dvěma porážkami, z mé strany vládne téměř spokojenost. Holky svedly vyrovnané souboje a bojovaly o každý kus hřiště. Opět jsme ale inkasovaly po zbytečných chybách, které neustále opakujeme a bohužel se z nich stále nedokážeme poučit. Musím však své svěřenkyně pochválit za velmi dobrý a hlavně odmakaný výkon. Myslím, že je u všech vidět velké zlepšení. Obzvlášť bych ráda vyzdvihla hráčky, které začaly trénovat teprve v září. Hřeje mě, jak velký posun za tu dobu udělaly. Stejně tak mě těší i stálice, které mají značný podíl na celkovém zlepšení našeho herního projevu a to jak v obranné, tak i v útočné fázi. Základem úspěchu je samozřejmě jistota v bráně a tu jsme již na podzim získaly díky kouzelnici Koudelnici.”

 

Sestava Fretek: Koudelová Kateřina – Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Frýdlová Natálie, Makovská Sára, Bělohlávková Rozálie, Bilasová Josefa, Kroupová Viktorie, Sedlačíková Aneta, Kupková Běla