Jihočeská anabáze dorostu za šest bodů!

Jarní krasojízda dorostu stále ještě nekončí. Tentokrát čekal Kelty výjezd na jih a střetli se při něm s celky z chvostu tabulky. Povinných šest bodů ze hřišť v Jindřichově Hradci a Suchdole nad Lužnicí Kelty vystřelilo na průběžné druhé místo extraligy dorostu. A tak si zbývá přát jediné. Ať vítězná vlna dorost dopraví ve zbývajících třech utkáních přímo do finálového turnaje!

HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. SK Kelti 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)

Při nedělním výletu na jih Čech se Kelti nejdříve utkali s Jindřichovým Hradcem. Keltům se podařilo do utkání dobře vstoupit a už po první minutě vedli 1:0. To ale netrvalo dlouho. Laxní přístup hostů domácí ihned potrestali a srovnali. Olympu branka dodala sebevědomí a vidina možných bodů je hnala kupředu. Skórovali ale Kelti, a hned dvakrát. Do šaten se šlo za stavu 1:3 a zdálo se, že zbylý průběh utkání si hosté pohlídají.

Druhá třetina se ale Keltům nepovedla. Vázla rozehrávka a v koncovce rozhodně nebyli stoprocentní. Příliš optimismu nedodal ani laxní přístup k bránění. Hra působila unaveně a někdy až křečovitě. Což vyhovovalo Hradci, který pečlivě bránil a využíval každé možnosti k protiútoku a snažili se ze všech možností vyjít střelou. Nutno přiznat, že asi nejpohlednější akce zápasu předvedli právě domácí, když naprosto rozebrali obranu Keltů a dvakrát zakončili do prázdné brány. Kelti z mnoha svých šancí využili jen tři a tak se museli i po druhé třetině bát o výsledek.

Třetí třetinu ovlivnila nejen lehká změna v sestavě Keltů, ale především častá vyloučení domácích. Ty sice hosté nevyužili podle svých představ, ale umožnilo jim to strávit značnou část hry v útočném pásmu. Nakonec ještě přidali i tři branky a mohli pokračovat k hranicím s Rakouskem s těžce vybojovanými body.

Komentář trenéra M. Fortuníka: “Bylo to ubojované a upracované vítězství. Jsme spokojeni především s výsledkem, ale určitě nejsme spokojeni s předvedenou hrou. Musím vyzdvihnout výkon domácího týmu. Ani za nepříznivého stavu se nevzdal a bojoval až do konce zápasu.”

Sestava Keltů: Jakub Günther (Michal Kupec) – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Adam Janošek, Martin Frolík, Jan Chromek, Adam Janošek, Václav Patzenhauer, Lukáš Huml, František Charburský, Marek Krbec, Vít Kolovrat, Antonín Patera, Martin Kupec

Branky a nahrávky Keltů: 1:11 Patera (Patzenhauer),  5:08 Frolík (Chromek),  8:38 Taufer (Krbec,Kupec),  19:24 Charburský (Patera),  21:39 Kupec (Taufer,Krbec),  39:15 Maršoun (Kupec),  42:12 Chromek (Špeta),  44:50 Krbec (Patera)

SK Suchdol nad Lužnicí vs. SK Kelti 2:9 (0:3, 1:4, 1:2)

Druhý zápas začali dorostenci z Berouna lépe. Dobře napadali, čímž získávali spoustu míčků už v pásmu domácího Suchdola nad Lužnicí. První branku vsítil Patera, který opět prokázal svůj charakter střelce. To Kelty nakoplo a přidali ještě do konce první periody další dvě branky.

Ve druhé třetině Kelti pokračovali v celkem uspokojivém výkonu a přidávali branky. Jednu ale také inkasovali, po ojedinělé chybě v obraně. V půlce zápasu se do do branky Keltů dostal také Kupec, jenž nahradil Günthera. A nepodával vůbec špatný výkon, naopak.

Ve třetí třetině se podařilo vsítit domácím ještě jednu branku. Hosté trestuhodně propadli ve středu hřiště a se střelou k tyči si brankář Keltů nedokázal poradit. Góly ale přidali také hosté. Činil se hlavně Krbec, který míčky uklízel chladnokrevně do branky jak na běžícím páse a v zápase si připsal rovných pět branek. Kelti mohli být s výkonem spokojeni více než v Jindřichově Hradci. Důležité jsou tři body, jež Kelti získali na obou hřištích, a udělali tak další krok k vysněnému finálovému turnaji!

Komentář trenéra M. Fortuníka: “Utkání v Suchdole jsme měli od první minuty úplně pod kontrolou a domácímu týmu jsme téměř žádné šance nedovolili. Dokázali jsme se prosadit střelecky a náš výkon se diametrálně zlepšil.”

Branky a nahrávky Keltů:  6:31 Patera (Patzenhauer),  11:35 Krbec (Taufer),  13:53 Charburský (Krbec, Huml),  15:09 Kupec (Taufer, Charburský),  15:37 Krbec (Taufer),  24:13 Charburský (Huml),  25:35 Krbec (Taufer),  33:07 Krbec (Taufer),  41:16 Krbec (Taufer)