post

Karolína Kosinová: “Léto si snažím užívat, jak jen to jde.”

Karolína Kosinová a kelt
Mistryně světa? Hokejistka, hokejbalistka, Keltka a Fretka? To vše Karolína Kosinová během sezóny zvládá. Tato mladá žena, která letos vyhrála na Mistrovství světa v hokejbale v Pardubicích se rozpovídala pro naše redaktory a vznikl z toho dlouhý rozhovor!


1. Karolíno, jak si užíváš léto?
Léto se snažím užívat, jak jen to jde. Konec konců od toho léto je 😀 . Žádné velké plány letos nemám, ale když se naskytne nějaký výlet, akce nebo brigáda, tak jdu.

 

2. V červnu jsi vyhrála mistrovství světa. Jaké s tím máš spojené zážitky?

Zážitky jsou to neuvěřitelné. Člověk v tu chvíli prožíval svůj sen. Byla to obrovská euforie, že se to konečně povedlo. Až s odstupem času mi dochází, co jsme opravdu dokázaly. Po celou dobu mistrovství jsme s holkama měly skvělou partu a to týmu ohromně pomáhalo. Dokázaly jsme táhnout za jeden provaz na hřišti i mimo něj. K tomu dobré vedení trenérů a ostatních členů realizačního týmu. A jen díky tomu se nám to povedlo.

 

 

3.Jak probíhaly oslavy?

Slavilo se ihned po zápase, poté na obědě, a potom zase v Pardubicích. Každý si to užíval. Další víkendy jsme jestě s pár holkama a kamarády oslavovali v Praze. Na 100% byly oslavy úspěšné a bujaré 😀 .

 

 

4. Mimo hokejbal, který hraješ i za mladší dorost Keltů, stíháš hrát i hokej. Jak tohle všechno zvládáš skloubit se školou?
Tenhle rok byl o dost náročnější. Musela jsem se připravovat na maturitu, jezdit na hokej do Příbrami, stíhat tréninky s Kelty i trénování malých hokejbalistek. Naštěstí vše klaplo, alespoň v rámci možností.

 

 

5.Tvůj táta je známý trenér. Nutí Tě trénovat navíc?

Sama již z vlastní zkušenosti vím, že pokud nebudu dělat věci navíc – i když mě to kolikrát nebaví, nikam výš se neposunu a nepřijde žádný pokrok. Rozhodně mě nenutí, protože ví, že to dělám jen pro sebe. Když na to budu kašlat, bude to potom můj problém, takže následky si ponesu sama. Ale občas mi musí poradit či připomenout, co přesně zlepšovat a na čem pracovat více.

 

6.Budeš se hokejbalu věnovat i příští rok?

Hokejbalu se chci určitě věnovat i nadále. Je to sport, který mě baví a mám ho ráda. A stále je hodně věcí, co zlepšit a naučit se.

 

 

7. Jak v létě trénuješ?

Snažím se chodit běhat delší trasy i dělat sprinty a také skákat schody. K tomu trénuji střelbu a práci s hokejkou či posiluji. 

 

8. Co bys poradila malým hokejbalistkám?

Především, aby se hokejbalem bavily a užívaly si čas na hřišti. Snažily se každou věc dělat naplno, i když jim to ze začátku nejde. A také, aby se věnovaly i jiným sportům, při kterých budou zdokonalovat svoji sportovní všestrannost.

 

9. Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucnosti?

Já moc do budoucna neplánuji, většinou se to stejně nějakým způsobem odkloní. Nejbližší plán je mít dobrý vstup do nové sezony, a poté se uvidí…