Kelti “B” v domácím prostředí přehráli Kert Park

Třetí utkání Letního poháru odehráli Kelti “B” v domácím prostředí proti Kert Parku Praha. Očekával se poměrně vyrovnaný zápas, což se potvrdilo. Přesto byli Kelti střelecky efektivnější a mohli po utkání slavit výhru!

SK Kelti “B” vs. HC Kert Park Praha 4:2

Od první minuty soupeři nic nevypouštěli, akce se střídaly na obou stranách, i když trochu více aktivity bylo na holích hráčů Kertu. Kelti se rozjížděli pomaleji a v první třetině diváci branku neviděli.

Ve druhé třetině domácí hráči zvýšili aktivitu, ale slibně rozjetou prostřední část pokazilo vyloučení dvou hráčů. V oslabení však Vojta Šlechta předvedl svoji chuť na góly, ukořistil míček, přešel přes dva hráče a proměněným sólovým nájezdem poslal Kelty do vedení.

Po přečkaném oslabení se Kelti častěji dostávali před gólmana hostů. Kombinovali v obranném pásmu soupeře a jednou svoji převahu i využili. Po ose Terka Vaculíková – Štěpán Babka se dostal míček k Ondrovi Černému, který bekhendem z otočky zvýšil na 2:0. Soupeř však byl stále nebezpečný a po jedné podařené protiakci snížil na 2:1. Před koncem třetiny ovšem dostali možnost přesilovky i Kelti. Ondra Černý vyhrál bully, Vojta Šlechta posunul na červenou na Ondru Tkadlece a ten neposlechl volání trenérů “rozehraj” a z dálky prostřelil brankáře hostí.

Ve třetí třetině Kelti byli stále trochu aktivnější, měli více střel, přesto si soupeř vytvářel nebezpečné akce. Ty však likvidoval “kliďas” v brance Keltů Ondra Koudela. Soupeř byl však za svoji aktivitu odměněn brankou na 3:2. Necelých pět minut před koncem ale prokličkoval Ondra Tkadlec před branku soupeře a jeho polostřelu či polonahrávku proměnil Adam Váca, který si gól za svoji neustálou pracovitost a aktivitu opravdu zasloužil.

Komentář trenéra J. Černého: “Nebyla to od nás žádná velká krása, ale cením si toho, že po trochu mdlém vystoupení v derby jsme dnes utkání od druhé třetiny poctivě odbojovali a to nám nakonec přineslo vitězství. Škoda některých zbytečných faulů či neproměněných šancí, celkový dojem mohl být ještě příjemnější…”

Branky Keltů: 19:25 Vojtěch Šlechta (Ondřej Tkadlec) – 1:0, 22:29 Ondřej Černý (Štěpán Babka, Terezie Vaculíková) – 2:0, 26:52 Ondřej Tkadlec (Vojtěch Šlechta, Ondřej Černý) – 3:1, 40:30  Adam Váca (Ondřej Tkadlec) – 4:2

Střely na branku: 35:25 (6:9, 16:9, 13:7), Vyloučení:  6:4, Přesilovky: 4:5, Využití: 2:0,  V oslabení: 1:0

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Rostislav Tvaroch, Jan Hrubý, Ondra Tkadlec, Adam Dejdar, Jakub Kadeřábek, Adam Krutina, Matyáš Stolejda – Adam Váca, Vojtěch Šlechta, Jakub Havel, Tomáš Beneš, Matěj Kolman, Terezie Vaculíková, Ondřej Černý, Patrik Netuka, Štěpán Babka, Matyáš Dobřemysl