Kelti bodovali s Dobřany a skončili čtvrtí!

DSC_0101Poslední zápas nadstavbové části sehráli Kelti v Hlinkách s týmem Snack Dobřany. Mladý tým hostí dokázal v celé sezoně s Kelty vždy naplno bodovat, tentokráte ale bral “jen” dva body. Domácí hráči dvakrát vedli, Dobřany dokázaly vždy srovnat a nakonec v nájezdech zvítězily. Kelti si však bodem zajistili výhodu domácího prostředí v play-off. Soupeřem nebude nikdo jiný než právě nepříjemně hrající Dobřany.

SK Kelti vs. TJ Snack Dobřany 3:4ss (2:1, 0:1, 1:1)

Překvapivý, ale příjemný, tah si schoval na poslední zápas trenér Beneš. Kelti dávají v této sezoně velkou příležitost hráčům dorostu a v brance dostal prostor mladičký Antonín Oplt. Paradoxně proti svým bývalým spoluhráčům z Dobřan. A gólman domácího celku si počínal více než dobře. Za zákroky, které dokázal v průběhu zápasu vytáhnout, by se nemusel stydět ani zkušený matador. Jenže na druhé straně hřiště stála rovněž zeď v podobě brankáře Marka. Kelti měli v minulých zápasech velké problémy obra ve svatyni Dobřan překonat. V deváté minutě však byl stav 2:0 pro Kelty, když důrazně dorážel Volf a z mezikruží střílel přesně Gotthard. Marek však na inkasovaných gólech neměl podíl a v dalším průběhu zápasu přiváděl střelce Keltů k zoufalství.

Dobřany se po nepovedeném začátku dostaly do hry díky Ulmovi, který využil chyby při bránění a prostřelil Oplta z kruhů. Ve druhém dějství uplynuly tři minuty a běhavý celek ze západu Čech srovnal zásluhou Kaňáka. Vyrovnaný průběh první poloviny zápasu, se šancemi na obou stranách, dokázaly Dobřany pomalu ale jistě ovládat zásluhou lepšího pohybu po hřišti. Jenže Oplt se nenechal starším kolegou na druhé straně zahanbit a chytal i nemožné. A po druhé změně stran se Kelti navíc dostali k lacinému vedení. Gotthard vyhrál bully na Kubra a jeho “projektil” k tyči Marek neviděl. Vedení Keltům, i přes velký tlak Dobřan, vydrželo až do 39. minuty. Na hřišti se začalo jiskřit a hráči domácích se soustředili na vše ostatní, kromě vlastního výkonu. Zasloužený trest v podobě dělovky Skály v přesilovce přišel necelých šest minut před koncem. Ani to nebylo domácím málo, aktivitu přenechávali hostům a nakonec jim darovali i trestné střílení, když za záchranou brzdu tahal Dvořák. Dobřanský hráč však na Oplta nevyzrál a zápas doputoval k individuálním dovednostem.

V nich kraloval Jan Marek, který se nerozpakoval a svojí dlouhou holí sebral všem Keltům naději na úspěch, zatímco za Dobřany ve čtvrté sérii rozhodl střelou k tyči Skála.

Komentář trenéra Ondřeje Beneše: „Myslím, že utkání bylo pro diváky zajímavé a dramatické od první do poslední minuty. Nám vyšla zejména první třetina, kdy jsme byli lepším týmem. Bohužel od druhé části jsme přestali hrát jednoduše a komplikovali si přechod středního pásma, z čehož pramenily šance Dobřan. Skvělý výkon podal náš brankář Tonda Oplt, který nás několikrát neskutečným způsobem zachránil a udržel v zápase. Prohry po nájezdech nikterak nelitujeme, pro nás byl důležitý bod po 45 minutách hry, což pro nás znamená výhodu domácího prostředí pro první dva čtvrtfinálové zápasy. S Dobřany jsme hráli v této sezóně už tolikrát, že budeme těžko něco speciálního vymýšlet. Ale chceme si play-off hlavně užít, před začátkem sezóny se nám ani nesnilo, že bychom mohli jako nováček vstupovat do vyřazovacích bojů z pozice v první čtyřce.“

Branky a nahrávky: 5:24  Volf (PP)(Dvořák) – 1:0,  9:13  Gothhard (Beneš, Hrabar) – 2:0, 11:57  Ulm (Kaňák) – 2:1,  19:19  Kaňák (Kučera) – 2:2,  30:07  Kubr (Gotthard) – 3:2,  39:05  Skála (PP)(Ulm) – 3:3,  45:00  Skála (TS) – 3:4ss

Střely: 30:43 (13:11, 7:16, 10:16), vyloučení: 5:2, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0

Sestava SK Kelti 2008: Antonín Oplt (Petr Lašek) – David Kubr, David Volf, Jiří Hrabar, Jakub Bureš – Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Jiří Dvořák, Roman Novák, Jakub Šíma, Václav Urban, Tomáš Bartolen, Jiří Kruček, Jan Mičko

Sestava TJ Snack Dobřany: Jan Marek (Marek Košnar) – Jan Kovářík, Michal Pokorný, Jaroslav Pancurák, Jakub Juráň, Jaroslav Kobr, Lukáš Kopta, Lukáš Kaňák, Václav Šlehofer, Ondřej Ulm, Dominik Dušek, Pavel Nejedlo, Petr Skála, Tomáš Kučera, Miroslav Kodýtek