post

Keltí týden: Béčko smetlo Falcon, Fretky zaznamenaly první body v sezoně

MUŽI “A”: SK Kelti vs. HBC Tygři Mladá Boleslav 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

A-tým Keltů sehrál s rivalem z Mladé Boleslavi další velmi vyrovnané utkání. To ale v závěru, i přes vedení 2:0, bohužel, ztratil a všechny tři body připadly na stranu Tygrů. Poprvé se v novém ročníku 2. ligy prosadil Václav Patzenhauer, u obou branek Keltů pak asistoval Ondřej Beneš. 

 

Komentář Ondřeje Beneše: “Myslím, že kdo přišel, viděl zajímavý a celkem pohledný hokejbal. První třetinu jsme Boleslav trochu zaskočili a šli zaslouženě do vedení, ve druhé části to byl zase soupeř, kdo diktoval tempo zápasu. Ve třetí třetině jsme udělali jednu větší chybu, kterou hosté s přehledem potrestali. V útoku nám chyběla vetší lehkost a klid v zakončení. Škoda, že nemáme alespoň bod, řekl bych, že jsme si ho i zasloužili.”

 

Zápis

Fotogalerie

 

MUŽI “B”: SK Kelti vs. SK HBC Falcon Kročehlavy 10:0 (5:0, 4:0, 1:0)

Béčko deseti brankami smetlo hokejbalisty Falconu z Kročehlav. Základ pro vysokou výhru si Kelti vytvořili během prvních dvou třetin, které jasně ovládli 5:0 a 4:0. Nejproduktivnějším hráčem utkání byl se čtyřmi brankami Roman Novák. 

 

Komentář Jiřího Černého: “Na týmu byla cítit chuť odčinit porážku s Notorem, která byla z kategorie hloupých… Výborně jsme vstoupili do zápasu, rychle dali tři branky, a když už soupeř zahrozil, měli jsme v zádech dnes velmi jistého Michala Kupce. Snad si tuhle pohodu přeneseme i do dalších zapasů.”

 

Zápis

Fotogalerie

 

JUNIOŘI: HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti 5:10 (1:3, 3:4, 1:3)

Juniorka navázala na vítězství nad Kovem, když porazila celek Nového Strašecí. Na góly bohatá byla hlavně druhá patnáctiminutovka, ve které padlo sedm branek – čtyři do sítě Nového Strašecí a tři do branky Keltů. Výhru modrobílýh řídil především Matěj Taufer, který k čtyřem gólům přidal dvě nahrávky. Nejvíce asistencí zaznamenal pak Lukáš Horel, jež se podílel na čtyřech trefách.

 

Komentář trenéra Romana Nováka: “Zápas mohl mít jednoznačný průběh, kdybychom v první polovině zápasu soupeře zbytečnými chybami v obraně nepouštěli do šancí, které s gustem využíval. Ve druhé polovině už se jednalo o jasnou záležitost, kdy jsme především v útoku dominovali a odskočili. Těší nás vysoký počet vstřelených branek a zvládnutí situace kdy soupeř dotáhl na 4:4. Podobně útočně laděné utkání s naivně hrající obranou na obou stranách už ve zbytku sezony zřejmě nepřijde. Je třeba se poučit a do poslední třetiny podzimní části vstoupit daleko koncentrovaněji.”

 

Zápis

 

STARŠÍ ŽÁCI “A”: HC Kert Park Praha vs. SK Kelti 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Stejně jako junioři, tak i A-tým starších žáků zdárně pokračuje na vítězné vlně. Tentokrát jasně přehrál Kert Park. Výrazný rozdíl byl nejen ve skóre, ale i v počtu střeleckých pokusů – Kelti svého soupeře přestříleli 39:14. Nejpilnějším hráčem byl Martin Hasal, který si v zápase připsal čtyři kanadské body (2+2). 

 

Komentář trenéra Jiřího Černého: Po dlouhé době jsme byli na tento zápas téměř kompletní…na rozdíl od soupeře, kterému někteří hráči chyběli. A jak to nejen v této kategorii bývá, sehrálo to značnou roli. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, a pokud bychom řešili některé situace s větším klidem, skóre mohlo být i vyšší. V neposlední řadě bych chtěl realizačnímu týmu soupeře poděkovat za klidnou atmosféru, ve které se zápas odehrál…

 

Zápis

 

ŽENY: Liga žen, 2. kolo

HBC Fretky vs. HBC Plzeň-Litice 1:0sn (0:0, 0:0, roz. náj. Jozefa Bilasová)

TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HBC Fretky 5:0 (3:0, 2:0)

HBC Pardubice vs. HBC Fretky 0:5 (0:3, 0:2)

 

Fretkám přineslo domácí kolo Ligy žen první body do tabulky. Konkrétně jich zapsaly pět. Dva získaly díky výhře na nájezdy nad plzeňskými Liticemi, zbylé tři pak vytěžily z duelu proti Pardubicím. 

 

Komentář Elišky Miltnerové: “V dnešní Lize žen, která se konala v Berouně, jsme vybojovaly 5 bodů do tabulky, a tím tak vystoupaly na 6. místo v lize. Sice jsme v prvním zápase remizovaly 0:0 až do samého konce, ale po 4. nájezdu se ten gól už vydařil. Poté v druhém zápase, jsme, ale podlehly České Třebové s konečným výsledkem 5:0 pro soupeřky. Náladu jsme si spravily v posledním zápase, kde skóre skončilo 5:0 pro nás. Už teď se těšíme se na příští kolo.”

 

Zápis z utkání s Liticemi, fotogalerie

Zápis s utkání s Českou Třebovou, fotogalerie

Zápis z utkání s Pardubicemi