post

Keltí týden: A-tým těsně podlehl Hostivaři, výběr mladších žáků skončil čtvrtý na kvalifikačním turnaji

 

MUŽI “A”: SK Kelti vs. HBC Hostivař 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Muži ve třetím kole Českého Poháru narazili na těžkého soupeře v podobě extraligového celku z Hostivaře. Tomu ale dokázali zdatně sekundovat a v některých herních činnostech byli dokonce lepší – Hostivař přestříleli 35:28 a prosadili se i vlastním oslabení. Jednobrankový náskok soupeře z první třetiny ale i tak nedokázali stáhnout, těsně prohráli 3:4 a v Poháru tak končí. 

 

Komentář Ondřeje Beneše: “Odehráli jsme výborné utkání. Na to, v jaké sestavě jsme se nakonec sešli, jsme byli Hostivaři vyrovnaným soupeřem. V první třetině byl soupeř mírně lepší, ale postupně jsme zjišťovali, že mu dokážeme být rovnocenným protivníkem, a hra se začala vyrovnávat. Troufnu si říct, že v poslední třetině jsme byli lepším týmem, a mrzí mě, že se nám nepodařilo vyrovnat. I tak díky všem za předvedený výkon, rozhodně se nemáme za co stydět.”

 

Zápis

Fotogalerie

 

MUŽI “B”: SK Kelti vs. P. P. T Delta Kladno 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)

Béčko si v sobotu dopoledne připsalo tři body za další vysokou výhru. Tentokrát osmi góly rozstřílelo mužstvo PPT Delta Kladno a v tabulce Kladenské hokejbalové ligy se posunulo na druhou příčku před HBC Notor. Nejproduktivnějším Keltem se stal oslavenec Ondřej Baleka, který v zápase zaznamenal čtyři kanadské body za dvě trefy a dvě asistence.

 

Komentář Jiřího Černého:  Byl to další zápas Béčka s originální, a v některých případech “last minute”, sestavou. Co je ale důležité, že jedním z mála standardů je v tomhle týmu (kromě předzápasového adrenalinu) legrace a dobrá nálada, ke které přispěl i další tříbodový zisk. Hodně zdraví pak přejeme víkendovému oslavenci Balimu, který po zápase připravil milé tekuté překvapení…”

 

Zápis

Fotogalerie

 

JUNIOŘI: HBC Prachatice vs. SK Kelti 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Junioři odjeli na jih Čech bez svých obvyklých opor – chyběl kapitán Matěj Taufer, útočníci Marek Krbec a Václav Patzenhauer i obránkyně Karolína Kosinová. I přesto ale dokázal svého tabulkového souseda porazit. O oba góly Keltů se postaralo duo Šlechta-Horel – první zmiňovaný dvakrát prostřelil gólmana Stankaye, druhý pak u obou zásahu asistoval.

 

Komentář trenéra Romana Nováka: “Do Prachatic jsme vinou mnoha okolností nejeli v nejsilnější sestavě. O to cennější jsou tři body z hřiště soupeře, který byl v utkání favoritem. Všech patnáct hráčů a brankář Günther zaslouží za odmakané utkání a týmový výkon pochvalu, protože tentokrát nerozhodly individuální dovednosti jednotlivců, ale po zadku odježděné každé střídání každého z hráčů.”

Zápis

 

STARŠÍ ŽÁCI “mix”: SK Kelti vs. HBC Hostivař (přátelák) 2:9

Výběr starších žáků uzavřel víkend plný hokejbalu přátelským utkáním s pražskou Hostivaří. Poslepovaný tým Keltů a Fretek ji však nebyl schopen konkurovat a prohrál 2:9. Premiéru v brance starších žáků si odbyla Kateřina Koudelová.

 

Komentář trenéra Jiřího Černého: “Jednou z mála věcí, která se v tomhle zápase povedla, byl záměr nechat si zahrát všechny hráčky a hráče, kteří měli chuť a mohli nastoupit. To, že je to přátelské utkání, vzala řada našich hráčů doslova a byli jsme přátelští i v soubojích, v prostoru před brankou a přístup našich hráčů většinou ostře kontrastoval s pojetím soupeře. Přátelák je za námi, a příště jinak a lépe, holky a kluci…”

 

Fotogalerie

 

STARŠÍ ŽÁCI “B”: Wolves Chomutov vs. SK Kelti 9:3 (1:1, 5:2, 3:0¨)

Výjezd starších žáků do Chomutova, nedopadl podle představ. V polovině zápasu za stavu 3:3 domácí strhli vedení na svoji stranu a Kelti již žádnou branku nepřidali.

 

Komentář Ondřeje Baleky:  “Kelti do půlky zápasu drželi krok, ale pak byl fyzicky zdatnější soupeř nad jejich síly. Pozitivní je, že bojovali až do konce a nevzdali to.”

 

Zápis

 

MLADŠÍ ŽÁCI: 1. Kvalifikační turnaj (skupina A + play-off)

17.  listopadu, v den boje za svobodu a demokracii, vyrazili mladší žáci na první kvalifikační turnaj této sezony, který se odehrál v Praze na Palmovce. Do Prahy dorazilo dalších pět týmů a hrálo se systémem každý s každým ve dvou skupinách, poté následovalo play-off.

První zápas odstartoval už v 9:00 a Kelti si to v něm rozdali se známým týmem HBC Hostivař. Berounskému celku se ale do utkání nepovedlo vstoupit podle představ. Dokonce nabídli soupeři přesilovku, ale i přesto udrželi po první půli nerozhodný stav 0:0. Toto skóre už po dvanácti sekundách druhé půle neplatil, protože Hostivař proměnila svůj tlak v gól. Keltům se už pak nedařilo dostat pořádně za půlku hřiště a tak podlehli v prvním utkání 0:2.

Ve druhém a posledním zápase ve skupině čekal Kelty doposud neznámý soupeř z jihu Čech HC ŠD Písek. Kelti už se probrali, zjednodušili hru a zvýšili počet střel, díky čemuž po první polovině vedli už 3:0. Ve druhé půli soupeř nedokázal ničím zdramatizovat utkání. Kelti vyhráli 5:1, postoupili do čtvrtfinále z druhého místa, a tím si zařídili lehčího soupeře.

Tím jim byl tým z dalekého Kyjova, který prohrál oba zápasy ve skupině s konečným skórem 0:10! Kelti před sebou tudíž měli “povinnou” výhru. Naši kluci vedli po první polovině 3:0, a protože kyjovské hráče už v dalším průběhu utkání k ničemu nepustili a dokázali přidat dalších 5 branek, pohodlné vítězství dostalo Kelty mezi nejlepší čtyři.

V semifinále na ně čekaly zatím bezchybné Pardubice, které postoupily do semifinále rovnou z prvního místa skupiny B. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, ale bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou z našich šancí. Trápila nás koncovka, a i když jsme přestříleli Pardubice 13:9, podlehli jsme 0:2.

Poslední zápas dlouhého dne na Palmovce jsme odehráli proti velmi nepříjemnému a neoblíbenému soupeři SK Rebel Praha. Bohužel naši Kelti ztratili v zápase s Pardubicemi hodně sil a otočit nepříznivý stav 0:1 se jim nepodařilo. Modrobílý tým se tak umístil na 4. místě kvalifikačního turnaje a na vylepšení reputace budou mít šanci zřejmě již 11. prosince v Mostě! Nejlepšími hráči týmu Keltů byli vyhlášeni kapitán Jiří Šlechta a jeho asistent Šimon Lhotka.

 

Komentář trenéra Romana Kajera: “Jak už je v této sezoně zvykem, na turnaj jsme odjeli se sestavou poskládanou na poslední chvíli a absence některých klíčových hráčů byla na herní pohodě hodně znát. Na druhou stranu byl pro nás trenéry velmi příjemným překvapením výkon některých hráčů, kteří v původní nominaci původně nebyli. Kluci si určitě zaslouží pochvalu za to, jak se s náročným a dlouhým programem popasovali, a i když bojovali, co jim síly stačily, v rozhodujících zápasech nám na lepší výsledek chybělo více klidu při zakončení a přesnější střelba. Určitě to byla ale pro všechny dobrá zkušenost, kterou jak věřím, se nám podaří zúročit v následujícím turnaji.”

 

SK Kelti vs. HC ŠD Písek 5:1

HBC Hostivař vs. SK Kelti 2:0

ČF: SK Kelti vs. HBK Kyjov 8:0

SF: HBC Pardubice vs. SK Kelti 2:0

o 3. místo: SK Kelti vs. SK Rebel Praha 0:1

 

ŽENY: Liga žen, 3. kolo

Vstříc posledním zápasům podzimní části sezony vyrazily Fretky do nedaleké Plzně. Ve Štruncových sadech se postupně utkaly s domácím celkem, Prachaticemi a týmem z pardubického Svítkova. Bohužel ženy opět porazila střelecká nemohoucnost a domů se vrátily bez bodu. 

 

HBC Plzeň-Litice vs. HBC Fretky 1:0 (0:0, 1:0)

HBC Fretky vs. HBC Prachatice 0:2 (0:1, 0:1)

HBC Fretky vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 0:2 (0:1, 0:1)

 

Komentář Terezy Hájkové: “Do prvního zápasu s Plzní jsme nastoupily odhodlaně s vidinou prolomit jednogólové prohry nebo nenechat rozhodnutí zápasu až na samostatné nájezdy. Ale na hřišti to byl úplně jiný příběh. Jakoby jsme byly o krok zpět za soupeřkami a ani nabídnuté přesilovky jsme nevyužily. Naopak jsme inkasovaly a rozdílem jednoho gólu prohrály. Po dvouhodinové pauze přišel zápas s Prachaticemi, a to nastoupil úplně jiný tým. Odehrály jsme vyrovnané utkání, i když na góly jsme 2:0 prohrály. Pěkně rozehrané jsme vklouzly do třetího zápasu se Svítkovem, bohužel, ani v něm jsme nedokázaly zužitkovat trénované situace před branou soupeře a ani jednou neskórovaly…. Ale jak praví známé přísloví – trpělivost góly přináší – nenecháme se odradit výsledky zápasů a do dalších turnajů půjdeme opět s elánem a chutí hrát, a třeba i zvítězit!   

 

Fotogalerie