post

Keltí týden: Áčko slaví postup, dařilo se i mladším žákům

MUŽI “A”: SK Kelti vs. HC Buldoci Stříbro 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) + HBC Hostivař “B” vs. SK Kelti 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Muži “A” otevřeli svůj herní týden zápasem proti Buldokům ze Stříbra, který se hrál v rámci 2. kola Českého Poháru, úspěšně. Soupeři ze západu nedali šanci, s přehledem zvítězili 5:0 a oslavili tak postup do 3. kola. Na toto vítězství ale nedokázali navázat a v neděli prohráli na hřišti Hostivaře 3:5.

 

Komentář Ondřeje Beneše: “S pátečním zápasem jsme si ve zkušené sestavě zkušeně poradili. Měli jsme vývoj utkaní pod kontrolou a už se těšíme na další kolo. Zato neděle nás nezastihla v nejlepším rozpoložení. Převedený výkon byl slaboučký, zle jsme kombinovali a neproměňovali ani stoprocentní šance. Ideálně na to co nejdříve zapomenout a soustředit se na zbytek podzimní části.”

 

Zápis z utkání se Stříbrem, Fotogalerie

Zápis z utkání s Hostivaří 

 

MUŽI “B”: SK Kelti vs. NFC Sparta Kladno 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)

Béčko zaznamenalo třetí dvoucifernou výhru v sezoně. Tentokrát si s chutí zastříleli proti NFC Spartě z Kladna, které nasázeli 10 branek. Pěti kanadskými body (2+3) se na výhře Keltů podílel Roman Novák.

 

Komentář Jiřího Černého: “Soupeř, který přijel v sedmi hráčích do pole, se sice snažil srdnatě vzdorovat, ale i tak z toho byla další vysoka výhra. Přestože jsme se nevyhnuli hluchým místům, k vidění byly i zdařilé akce a úspěšnou premiéru v kategorii dospělých si odbyli dorostenci Pavel Darebný s Jakubem Kadeřábkem.”

 

Zápis

 

JUNIOŘI: SK Kelti vs. HBC Kladno 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) + HBC Plzeň vs. SK Kelti 7:4 (2:1, 1:2, 4:1)

Stejně jako A-tým, i junioři sehráli v uplynulém týdnu dvě utkání. V prvním na domácí půdě podlehli těsně Kladnu 2:3, přičemž o oba góly Keltů se postaral Matěj Taufer.  V sobotním duelu pak juniorka nestačila na celek Plzně, která se momentálně nachází na druhém místě tabulky Divize Západ.

 

Komentář trenéra Romana Nováka k utkání s Kladnem: “První třetina nám výsledkově příliš nevyšla, herně to špatné nebylo. Ve druhé jsme hru výrazně zlepšili, dorovnali stav a věřili, že zápas rozhodneme v náš prospěch. Ačkoli jsme měli v poslední části výraznou převahu, soupeř využil v podstatě jednoho z mála zaváhání a při naší přesilovce vstřelil vítěznou branku. Výborně chytající Křemenák už změnu skóre nepřipustil. Všechny body jsme ztratili zbytečně, minimálně jeden měl zůstat doma.”

 

Komentář trenéra Romana Nováka k utkání s Plzní: “Soupeř herně dominoval, dostával nás v podstatě celé utkání pod permanentní tlak. O co jsme byli horší technicky a individuálně, o to jsme byli bojovnější. Dokázali jsme se dvakrát vrátit do utkání brankami na 2:1 a 3:3, jenže nás pětiminutové oslabení ve druhé polovině třetí třetiny stálo celé utkání a lepší výsledek. Dva góly během vyloučení Krbce už jsme nedohnali, soupeř ještě naopak do otevřené obrany dvakrát skóroval.”

 

Zápis z utkání s Kladnem

Zápis z utkání s Plzní, Fotogalerie

 

DOROST: SK Kelti vs. TJ KOVO Praha “A” 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

V neděli k nám zavítal soupeř z Prahy KOVO “A.” Podle postavení v tabulce se schylovalo k vyrovnanému zápasu.

V první třetině potvrzovali Kelti roli mírného favorita a soupeře přestříleli, jenomže kýžený vedoucí gól nepřišel, i přes mnohé šance, a tak po první třetině svítilo na tabuli nerozhodné skóre 0:0.

Ve druhé třetině se nám vyplatila trpělivost a jedno z přečíslení zakončil ze vzduchu Kurhajec do poloodkryté branky po Šlechtově odražené střele. Po vedoucím gólu z nás spadla nervozita, nicméně soupeř se nechtěl vzdát lacino a začal si vytvářet početné příležitosti díky našemu nedůrazu. Naštěstí pozorný Koudela držel naše naděje nad vodou.

Začátek třetí třetiny nám opět připomněl, jak je důležité se soustředit hned od začátku periody a po minutě vyrovnal z dorážky šikovný Ježek ze vzduchu podobně jako při první brance. Kelti se nechtěli smířit s tímto stavem a začali hrát aktivněji dopředu. Ve snaze zlomit výsledek na naší stranu nám pomohla přesilová hra, kterou zakončil pěknou střelou z kruhu Šlechta.

Zbytek třetiny chtěli Kelti soupeře zlomit a přidat uklidňující branku. To se už bohužel nepovedlo, ale i tak se Kelti pohlídali závěr zápasu a mohli se radovat z druhé výhry za tři body.

 

Zápis 

Fotogalerie

 

STARŠÍ ŽÁCI “B”: SK Kelti vs. HBC Most 4:5 (3:1, 0:1, 1:3) 

Odložený zápas s Mostem vyšel pro Kelty bodově naprázdno, i přestože ve dvou třetinách dominovali. Ve zbylých minutách ale nedokázali využít své šance, Most navíc trestal vše a zkušeně využil přesilové hry, a Kelti se tak museli smířit s prohrou 4:5.

 

Komentář trenéra Ondřeje Baleky: “Neproměňovaní šancí nás stálo body, ale i tak převládá dobrý dojem s předvedené hry a bojovnosti všech hráčů. Zde není co vytknout.”

 

Zápis z utkání s Mostem

Fotogalerie

 

MLADŠÍ ŽÁCI ’09: SK Kelti vs. HC Kert Park Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) + HBC Plzeň vs. SK Kelti 3:3 (0:1, 1:1, 2:1)

Od začátku vyrovnané utkání, kde bylo vidět, že ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu. Jako první se prosadili Kelti, ale přes dobře bránící Kert se dostávali do šancí jen minimálně. Druhý gól pak přinesl uklidnění, nicméně Kert dokázal utkání v závěru ještě snížit na rozdíl jediné branky a utkání tak zdramatizovat.

Komentář trenéra Roman Kajera:  „Kluci si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu hrát a vyhrát. Obrana soupeře nám ale příliš nedovolila a oproti předchozímu utkání byla na našem týmu vidět přeci jen větší nervozita a obava neztratit dobře rozehraný zápas.“


Na další turnaj mladších žáků v Berouně zavítal tentokrát netradiční soupeř z Plzně. Kelti byli celý zápas střelecky aktivnější, nicméně Plzeň mířila přesněji a tak zápas nakonec skončil spravedlivou remízou.

Komentář trenéra Roman Kajera:  „Opět jsme nastoupili v nepříliš početné sestavě a i přes zvýšené střelecké úsilí jsme se celý zápas dotahovali na plzeňský tým. Závěr utkání ale kluci zabrali a dokázali vyrovnat. Škoda nevyužitých přesilovek, zejména té v poslední minutě, kde mohli kluci otočit celý zápas ve svůj prospěch. “

 

Zápis z utkání s Kertem

Zápis z utkání s Plzní

 

MLADŠÍ ŽÁCI ’10: SK Kelti vs. TJ KOVO Praha 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) + HBC Fretky vs. SK Kelti 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

 

Zápis z utkání s KOVEM

Zápis z utkání s Fretkami

Fotogalerie

 

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ: TJ KOVO Praha vs. HBC Fretky 1:4 (0:0, 1:2, 0:2) + HBC Fretky vs. SK Kelti ’10 (viz výše)

Mladší žákyně si připsaly třetí výhru v Přeboru mladších žáků, když zvítězily nad týmem KOVA 4:1. Dvě branky padly z hole Elišky Hlouškové, dvě asistence přidala Tereza Holá. V druhém utkání se následně Fretky utkaly se svými klubovými bratry, kterým podlehly 1:3. 

 

Komentář trenérky Ivy Sevaldové: “Úvod prvního zápasu neprobíhal z mého pohledu úplně ideálně. Holky působily na hřišti ospalým dojmem, chyběl jim klid na hokejce a hlavně sebevědomí. To se však jako mávnutím kouzelného proutku změnilo a do druhé třetiny nastoupil zcela jiný tým, který ukázal, v čem tkví jeho síla. Bojovný a týmový výkon nám přinesl další vítězství. Přestože jsme ve druhém utkání díky nedůrazu před brankovým prostorem a neproměněným šancím nakonec smolně prohrály, rozhodně se za předvedenou hru nemusíme stydět.”

 

Zápis z utkání s KOVEM 

Zápis z utkání s Kelty

Fotogalerie