Keltí týden: Derby starších žáků dopadlo lépe pro Béčko, dorost zdevastoval KOVO “B” 32 góly

MUŽI “A”: SK Kelti vs. TJ KOVO Praha “B” 3:2ss (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, roz. náj. Jiří Hrabár)

Předposlední utkání podzimní části sezony sehráli Kelti s B-týmem pražského KOVA. Vyrovnané utkání převážil na stranu týmu v modrobílých dresech Robin Malý svými dvěma přesnými trefami a Jiří Hrabár, který rozhodl v nájezdové loterii.

Komentář Ondřeje Beneše: “Řekl bych, že jsme odehráli nejhorší zápas za poslední rok. Všechno bylo špatně, více k tomu nelze dodat. Chceme nějak doklepat podzim a věřit, že na jaře bude lépe.”

Zápis

Fotogalerie

MUŽI “B”: HCZB Sun Devils Kladno vs. SK Kelti 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)

Komentář Petra Urbana: “K utkání o průběžné třetí místo v soutěži dorazili Kelti proti Sun Devils Kladno s řadou dorostenců, což se nakonec ukázalo jako rozhodující tah. Tři z pěti vstřelených gólů totiž obstaraly právě “mladé pušky”. Premiérové branky postupně zapsali Matěj Žežulka, Vojta Šlechta a Honza Kadeřábek alias Káda. V závěru se domácí snažili skóre zkorigovat, ale po trochu dramatickém závěru mohli Kelti slavit zaslouženou výhru.”

Zápis

JUNIOŘI: SK Kelti vs. HBC Rakovník 3:4ss (2:1, 0:0, 1:2, 0:0, roz. náj. Robin Sušánka)

Junioři v zápase s Rakovníkem sice dvakrát prohrávali – ve druhé minutě už 0:2, v čase 31:35 1:3 – i přesto dokázali vyrovnat a dovést utkání do prodloužení a nájezdů. V těch však byli šťastnější jejich soupeři, kteří zvítězili 4:3ss a z Berouna si odvezli 2 body.

Komentář trenéra Romana Nováka: “Soupeř měl jednoznačně větší hlad po vítězství. A daleko lepší vstup do zápasu. Než jsme se rozkoukali, tekli jsme 0:2. I nadále byl Rakovník nebezpečnější, nicméně srovnali jsme krok a v nepříliš pohledném zápase  po dvou třetinách prohrávali 1:2. Třetí dějství bylo v naší režii, nicméně další minela při vlastním oslabení znamenala průběžné skóre 1:3. V posledních sedmi minutách kluci a děvčata napnuli síly a vytěžili dvě branky. Mohli jsme zápas dokonce rozhodnout v náš prospěch, ale branková konstrukce byla proti. Prodloužení gól nepřineslo, nájezdy neumíme. Jeden bod z tohoto utkání, při vší úctě k soupeři, je pro nás málo. Máme před sebou poslední dvě utkání podzimní části, věřím že se z posledních třech facek (Kladno, Plzeň, Rakovník) poučíme a probereme se k lepším výkonům.”

Zápis

Fotogalerie

DOROST: TJ KOVO Praha “B” vs. SK Kelti 0:32 (0:8, 0:8, 0:16)

V neděli zavítal dorost na Palmovku, kde se utkal s týmem TJ KOVO “B”. Mělo jít o jednoznačnou záležitost, ale konečným výsledkem byli zaskočeni asi všichni přítomní. Navzdory velmi vlažné předzápasové přípravě vlétli Kelti do utkání plní sil a takřka po pár minutách rozhodli o vývoji utkání. Stav 0:8 po první periodě odpovídal dění na hřišti. Stejný počet vstřelených gólů se podařilo zajistit i v druhé třetině. Kdekdo by čekal výkonnostní pokles a šetření sil, ale to se nekonalo a tak třetí třetina skončila ještě větším rozdílem 0:16.

Komentář trenéra Petra Laška: “Jsem rád, že si zahráli všichni hráči. O smyslu tohoto utkání si můžeme myslet své. Každopádně mě těší aktivní hra celých 45 minut.”

Zápis

STARŠÍ ŽÁCI “A”: SK Kelti “A” vs. SK Kelti “B” 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) + HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Kelti “A” vs. Kelti “B”

Zápas áčka, proti béčku. Derby. To na co se většina hráčů těší nejvíce, i když trenéři by rádi  viděl podobný zápal hlavně proti “cizím” soupeřům. Tyto zápasy nás většinou utvrdí v dobré keltské cestě, kdy se staví dva vyrovnané týmy, přičemž najednou proti sobě bojuje 15 Keltů a Fretek na obou stranách.

Komentář trenéra Ondřeje Baleky: “Bojovnost na obou stranách, touha vyhrát a živo na střídačce, to zdobilo celý zápas… co víc si přát. Vyrovnaný zápas vyhrál dnes šťastnější tým s označením “B” “.

Zápis

HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti

Komentář trenéra Jiřího Černého: “Už po našem zápasu na Kertu jsem zmiňoval, jak absence výrazně ovlivňují každý zápas. V tomto týdnu to postihlo nás, a i proto jsem rád, že přes řadu omluvenek jsme tento zápas zvládli a zaslouženě vyhráli, i když hodně šancí zůstalo neproměněných… Hrálo se v místy bouřlivě kulise a myslím, že diváci se nenudili.”

Zápis

STARŠÍ ŽÁCI “B”: SK Kelti vs. Elba DDM Ústí nad Labem 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Kelti “B” navázali na dobrý výkon v derby vítězstvím 5:0 proti Ústí nad Labem. Výsledek může vypadat jednoznačně, ale i Ústí mělo šance. Dominik Mašek ale zavřel branku. Kelti dnes navíc přidali i šťastnou branku, když protivník nastřelil botu Vojty Hubingera. Tento gól na 2:0 tým uklidnil a ten postupně přidal další, již povedenější branky. Obzvlášť únik Jirky Pachnera a chladnokrevné zakončení stálo zato.

Komentář trenéra Ondřeje Baleky: “Kelti zaslouží pochvalu, že opravdu odmakali celý zápas. Vojta Hubinger potvrdil roli střelce hattrickem. Ale vyzdvihl bych i Sáru Makovskou, která blokovala střely golfem a neuhnula ani o píď!”

Zápis

MLADŠÍ ŽÁCI ’09: SK Rebel Praha vs. SK Kelti 2008 1:1  (0:0, 1:0, 0:1) + SK Kelti 2008 vs. Wolves Chomutov 11:2 (7:0, 3:1, 1:1)

Na další ze série turnajů MŽ odjeli tentokrát Kelti do Čimic a hned na úvod odehráli vyrovnaný zápas s domácím Rebelem. Díky početným omluvenkám sestavu Keltů doplnil teprve sedmiletý letý Antonín Pachner, který při své premiéře v týmu MŽ09 dokázal v následujícím utkání proti Wolves Chomutov hned 2x skórovat.

Komentář trenéra Roman Kajera: „Proti dobře bránícím Rebelům jsme měli sice více šancí a střel, ale opět nás potrápila produktivita. Příležitosti, které jsme si vypracovali, většinou moc starostí soupeři nenadělaly a příště budeme muset na obrannou hru Rebelů najít jiný recept. Ve druhém utkání proti týmu Chomutova nám tam naopak „spadlo“ téměř všechno a kluci dokázali zápas rozhodnout hned v úvodní třetině, kterou vyhráli vysoko 7:0. Za zmínku určitě stojí výborný výkon a střelecká bilance Toníka Pachnera, který se v týmu o pět let starších Keltů rozhodně neztratil.“

Zápis z utkání s Rebelem

Zápis z utkání s Chomutovem

MLADŠÍ ŽÁCI ’10: SK Kelti vs. HBC Rakovník 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) + TJ KOVO Praha vs. SK Kelti 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Mladší žáci ročníku narození 2010 vyzvali na domácí půdě tým z Rakovníka a výběr KOVA. S Rakovníkem prohráli, navzdory vyrovnanému průběhu 0:4. Chuť si následně vylepšili proti KOVU, kterému nasázeli čtyři góly. Dva body si ze zápasů odnesl Max Urban (2+0) a Jakub Grau (1+1).

Komentář Tomáše Mathausera: “V prvním zápase jsme se postavili soupeři s výbornou tvrdou střelbou od modré a naši útočníci nedokázali tuto zbraň eliminovat. Gólman sice střelám čelil velmi statečně, nicméně z následného nedůrazu a zmatku před brankou jsme obdrželi čtyři góly z dorážek. Zápas byl relativně vyrovnaný, ale tento aspekt rozhodl o výsledku. V druhém zápase  jsme čelili výrazně méně vyhranému soupeři. A podle toho také vypadal herní projev. Převážná většina hry se odehrával před brankou KOVA a soupeř zahrozil z ojedinělých útoků, které však díky velkým zmatkům v naší obraně byly velmi nebezpečné. Nicméně výsledné skóre odpovídá průběhu celého zápasu.”

Zápis z utkání s Rakovníkem, Fotogalerie

Zápis z utkání s KOVEM, Fotogalerie

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ: HBC Kladno vs. HBC Fretky 8:1 (5:0, 2:0, 1:1) + HBC Fretky vs. HBC Kladno 1:11 (0:5, 1:3, 0:3)

Fretčí děvčata se po týdenní pauze vydala vstříc dalším utkáním Přeboru mladších žáků na Kladno. V mlhavém počasí sehrály s domácím celkem dva zápasy, ve kterých, i přes bojovný výkon a dobrý tlak před bránou, prohrály vysokými výsledky.

Komentář asistenta Václava Koudely: “Kladno vždy prověří… a ani dnešní dva zápasy nebyly výjimkou. Holky ale celou dobu bojovaly odhodlaně a týmově. V některých momentech dokázaly být i lepší a soupeře hodně potrápily tlakem před brankářem, který ale, i částečně díky smůle, nepřinesl změnu skóre. Nicméně početnější sestava a lepší hrací technika hráčů soupeře nakonec způsobila, že zápasy skončily vysokou prohrou. Holky ale bojovaly do poslední chvíle a znovu si potvrdily, že jsou silný tým, který, když zapracuje na technice, tak bude brzy černou můrou všech soupeřů!”