post

Kelti vstupují do další sezony s rekordním počtem mládežnických týmů i hráčů!

Leckdo si klade otázku, kde se to může zastavit. Přejme si, aby zájem o hokejbal na Berounsku ještě nějaký čas vydržel a nastartovaný boom pokračoval A to přestože hřiště v Hlinkách praská ve švech! Do sezony 2017/18 totiž Kelti vstupují s dalším týmem navíc a v celkem šesti kategoriích do tréninků v září nastoupí téměř 120 hráčů a hráček. Jak bude vypadat finální složení týmů a obsazení funkcionářských postů? To je rozhodně zajímavá otázka, nad kterou Kelti po skončení loňského ročníku hodně dumali! V létě proběhla škatulata a hráči se dočkají řady, někdy překvapivých, změn.

 

Ruku v ruce s náborovými aktivitami mezi dětmi a jejich rodiči vedení klubu usilovně pracuje nejen na zvyšování kvalifikace a zkušeností svých současných trenérů, ale přivádí do klubu i nové neokoukané tváře. Na jaře se tak dočkali mladší žáci s přípravkou nového trenéra Ondry Baleky, který svými zkušenostmi z fitness prostředí, ale i ze svého působení v dorosteneckých hokejbalových extraligách, podpořil trenérský tým.

 

A na podzim Kelti chystají další želízko do trenérského týmu. Nebo železo? Vábení neodolal, po ročním postávání za mantinelem, Marek Horel. Otec Lukáše „Rybíze“ Horela je v historii hokejbalu z přelomu tisíciletí velmi známé jméno, když patřil k top hráčům nejvyšší soutěže a má za sebou i mistrovství světa v hokejbalu v roce 1999. Jeho působištěm bude tým starších žáků a hráči se rozhodně mohou těšit na rady zkušeného hokejbalisty!

 

Bez zajímavosti není ani posun Míry Fortuníka směrem k mladšímu dorostu. Vloni přinesli starší žáci Keltům nejvíce radosti postupem na finálový turnaj a trenér se svými ovečkami bude pokračovat u vyšší kategorie.

 

Ale i u mladších týmů dochází k velkým změnám. Vždyť Kelti poprvé v historii nasazují do jedné soutěžní kategorie dva celky. Široká základna přípravky prorostla do mladších žáků a hráči byli pro novou sezonu rozděleni podle ročníků. Tým „05“ bude vést jako hlavní trenér již zmiňovaný „Bali“, „06“ky bude mít na starost dvojice Jiří Černý a Roman Kurhajec.

Po tradičním exodu trenérů minipřípravky do přípravky pak nejmenší kategorie bude stát na „posledním mohykánovi“ v kategorii Tomáši Mathauserovi a zkušený funkcionář zaštítí fungování nejmenších Keltů.

 

A nebyl by to klub z Berouna, aby nemyslel na dívky. Ty se v loňské sezoně rozrostly o krapet méně, než vedení čekalo, ale i přes to je na startovní soupisce k novému ročníku15 jmen, když některá děvčata začala s hokejbalem až v teplejších jarních a letních měsících. Trio Iva Sevaldová – Karolína Kosinová – Martina Mazancová tak pod vedením prvně jmenované může opětovně usilovat o výhry nad klučičími týmy v kategorii přípravky!

 

Týmy v sezoně 2017/18

Mladší dorost

Počet hráčů: 19

Trenéři: Miroslav Fortuník, Daniel Matys

 

Starší žáci

Počet hráčů: 16

Trenéři: Roman Novák, Marek Horel

 

Mladší žáci „05“

Počet hráčů: 14

Trenéři: Ondřej Baleka, Jan Kadeřábek

 

Mladší žáci „06“

Počet hráčů: 14

Trenéři: Jiří Černý, Roman Kurhajec

 

Přípravka

Počet hráčů: 23

Trenéři: Jiří Hrachovina, Jiří Tkadlec, Jaroslav Smejkal, Jan Mašek, David Štanc

 

Minipřípravka

Počet hráčů: 18

Trenéři: Tomáš Mathauser, Radek Lhotka, Radek Dolejš, Marek Suk

 

Dívky (nasazování týmu do kategorie přípravka)

Počet hráček: 15

Trenérky: Iva Sevaldová, Karolína Kosinová, Martina Mazancová, Natálie Pangerlová