post

Kompletní kategorie minipřípravky vystoupila na domácím kolbišti!

V neděli 5. 5. 2019 se uskutečnil turnaj minipřípravek na domácím hřišti v Berouně Hlinkách. Kelti nasadili tři týmy. Fretky a ročníkově rozdělené kluky do dvou týmů. Turnajové klání se v konečném účtování vydařilo, když si všichni dostatečně zahráli, rodiče zafandili a rovněž se podařilo kvalitně obsadit i posty činovníků utkání z vlastních mladých řad!

 

 

Zkušenější Kelti oblékli modré dresy a turnajem prošli bez ztráty květinky. Klání ovládli čtyřmi vítězstvími s celkovým skóre 28:0. Bílý tým složený z ročníků 2011 a mladších se vrhl do bojů po hlavě. Jako první je čekaly Fretky se kterými vybojovali remízu 1:1. Další souboj podstoupili s borci z Ústí, který se ctí prohráli 0:6. V předposledním duelu se setkali se svými staršími spoluhráči v modrém. Skóre se zastavilo na číslech 0:11. Jako poslední čekal nejmladší Kelty pražský Rebel. Tento zápas dopadl 0:8. Fretky pak zaznamenaly v turnaji dvě remízy a dvě porážky při celkovém skóre 4:15.

 

 

Tomáš Mathauser k turnaji poznamenal:

“Na tento turnaj jsme poprvé v sezóně rozdělili kluky dle ročníků. Absolutní převaha týmu v modrém nad všemi soupeři se dala očekávat a jsem rád že klucili předvedli perfektní souhru, disciplinovanost, týmovou hru a i krásné výkony jednotlivců. Ve všech zápasech dokazovali že vše co děláme na trénincích dává smysl, počínaje bráněním soupeře, založením útoku, finální nahrávkou, střelou a dorážkou na brankovišti. Jediné mínus bylo že brankář odcházel po turnaji s naprosto suchým trikem.

Co se týká bílého týmu složeného z ročníků 2011 až 2014, pro ně to byl křest ohněm ve kterém si vyzkoušeli jaké to je “postavit se na vlastní nohy” a nemít podporu zkušenějších spoluhráčů. Výkon celého týmy hodnotím pozitivně. Ani jeden zápas nebyl debakl a dokonce uhráli jednu remízu, což v minulých sezónách u takto složeného týmu nebývalo zvykem. Ač to nemívám ve zvyku, rád bych vyzdvihl výkon brankáře Chrise Arabadzise, který měl v záplavě střel spoustu krásných zákroků. Druhým hráčem, který výrazně převýšil očekávání, byl Adam Györödi.  Ač je ročníkem 2012, zúročil své tříleté působení u Keltů a byl největší oporou týmu. V neposlední řadě patří poděkování celému realizačnímu týmu, stejně tak i rodičům za jejich příkladné povzbuzování hráčů a zároveň za pomoc s přípravou hřiště.”

 

Iva Sevaldová, trenérka Fretek, viděla turnajové výkony dívek střízlivýma očima:

“Na turnaji jsme předváděly nemastné, neslané výkony a tak tentokrát s prezentovanou hrou úplně spokojené být nemůžeme. Holky měly trošku svázané ruce, působily občas zbrkle a chyběl jim patřičný klid na hokejce, stejně jako větší odvaha a chuť po vítězství. Ráda bych ale vyzdvihla hned dvě nové tváře na hřišti. Podotýkám, že Johanka s Nikčou začaly trénovat teprve před čtrnácti dny a daly nám jasně najevo, že s nimi máme počítat.”

 

Fretky:  Koudelová Kateřina – Hloušková Eliška, Frýdlová Natálie, Staňková Jana, Černá Johana, Krutinová Adriana, Makovská Nela, Houdková Nikola, Mesteková Alena, Andělová Julie

 

Modrý tým Keltů: Grau Jakub, Leipert Adam, Lhotka Šimon, Mareš Štěpán, Mathauser Robert, Pachner Jiří, Patera František, Rosenbaum Matouš, Urban Max, Vondrák Matouš

 

Bílý tým Keltů: Vondráková Eliška, Arabadzis Christos, Fučík Štěpán, Janda Vojtěch, Hybrant Václav, Klas Jakub, Gyorodi Adam, Poláček Max, Pachner Antonín, Ulrich Dominik, Dolejš Matěj