post

Kromě důrazu na herní výkony budeme dbát na kamarádský přístup a budování kolektivu!, říká trenér přípravky Tomáš Mathauser

V uvozovkách největší zemětřesení v mládežnických týmech zaznamenaly nejmenší kategorie, kde se v podstatě kompletně obměnily realizační týmy. Přípravku tak od nové sezony přebral Tomáš Mathauser, který se společně se svými kolegy z minipřípravky posunul o věkový stupínek níže. A Tomáše se nám zkraje sezony podařilo také vyzpovídat.

 

Jaké bude složení realizačního týmu přípravky?

Realizační tým kategorie přípravka bude kromě mě, v pozici hlavního trenéra, obsahovat trenéry, kteří se posouvají z loňské minipřípravky. Tedy Radek Lhotka, Erik Leipert, Radek Dolejš, Václav Patzenhauer a jako trenér brankářů bude docházet Jakub Günther. Jednáme však ještě o dalším posílení našeho realizačního týmu.

 

Jaké cíle dáváte svým svěřencům na následující sezonu?

V nadcházející sezóně bude hlavním cílem stmelit ročníky 2009 a 2010 a navázat na úspěchy minulé sezóny v obou kategoriích. Ročník 2009 obsahuje spoustu hráčů, kteří převyšují své vrstevníky a loňská minipřípravka se herně vypracovala až do absolutní převahy na závěrečném turnaji. V obou ročnících jsou hráči, kteří celou loňskou sezonu byli pravidelně nasazování ve vyšší kategorii. Naším cílem je na tyto úspěchy navázat a kluky opět posunout o kus dál.

 

Jak by měly vypadat tréninky kategorie?

Tréninkové jednotky budou složeny z několika částí. Po rozcvičce ve formě hry budou následovat pohybové a koordinační cvičení. Následně bude trénink pokračovat na stanovištích se zaměřením na herní rozvoj jednotlivce a souhru více hráčů. Před závěrečným protažením bude blok zaměřený na hru v podobě soubojů 1-1, 2-1 či kombinace více hráčů.

 

Na co se v nové sezoně nejvíc těšíš? Co bude případně největší výzvou?

Nejvíce se těším na práci s kolektivem v rozpětí dvou let. U minipřípravky bylo velmi náročné připravovat tréninky tak, aby je zvládl hráč který právě opustil Avatary a zároveň byl přínosem pro borce který se již hokejbalem zabývá více let. Očekávám, že dokážeme tréninky připravit tak, aby byly přínosem pro všechny hráče kategorie přípravka.

 

Co bys vzkázal svým svěřencům závěrem?

Je velkou výzvou navázat na loňské úspěchy, nicméně se těším že budu mít možnost pracovat i s kluky, se kterými jsem pracoval v kategorii minipřípravka v předloňské sezóně. Vzhledem k tomu, že budu mít k dispozici trenérský tým se kterým již pracuji delší dobu, věřím že se úspěch dostaví velmi rychle a prožijeme opět úspěšnou sezónu. Nicméně krom důrazu na herní výkony budeme dbát na kamarádský přístup a budování kolektivu, který se sportem baví.