Letní pohár 2. ligy? Pro Kelty stříbrný. Velmi těsně…

Finálový víkend přinesl v režii “A” týmu Keltů dvě divácky atraktivní utkání, které završily celou sezónu. K vidění bylo nejprve semifinále na domácí půdě proti Novému Strašecí, na finálový souboj pak v neděli Kelti vyrazili do neoblíbené Mladé Boleslavi. Nutno zmínit, že obě utkání podtrhla úsilí, se kterým celé mužstvo pod vedením trenérů Matyse a Bartolena do letošního ročníku 2. národní ligy i Letního poháru nastoupilo.

Gólové hody s Novým Strašecím podruhé

Bylo to vítězství nad Jungle Fever Kladno, jenž Keltům zajistilo účast na finálovém víkendu. Jednoznačná výhra dala domácím velké sebevědomí i do semifinálového zápasu se soupeřem z Nového Strašecí. Ani známé a zkušené tváře v sestavě hostů nesebrali berounským vítr z plachet. A tak diváci, kteří nestihli úvodní hvizd rozhodčích, litovali svojí neúčasti u první branky zápasu. Kelti šli do vedení velmi záhy a opticky měli zápas plně pod svojí kontrolou.

Strašecí se nevzdávalo, dlouho jej držel nad vodou kvalitní výkon Dvořáka v brance, ale vytvářelo si jen ojedinělý tlak. Z gólů se radovali dvakrát znovu domácí. Snad jen vyloučení zkušeného centra Ondřeje Beneše do konce utkání za faul loktem mohlo zamrzet berounskou střídačku.

Až ve třetí třetině udeřili také hosté. Nejprve se zpoza brány vytočil novostrašecký útočník a zakončil mezi nohy brankáře Günthera, aby ho minutu před závěrečným hvizdem následoval jeho spoluhráč, když nachytal na švestklách již zřejmě postup oslavujícího domácího brankáře. Kelti si ale v mezidobí výsledek hlídali, přidávali další góly a vítězství 8:2 bylo vstupenkou na nedělní finálového klání v Mladé Boleslavi.

Utkání se hraje až do závěrečného hvizdu. Tohle si Kelti zapamatují! Ve finále padli v prodloužení.

I výsledek posledního vzájemného souboje s Mladou Boleslaví byl jistou motivací pro finálové utkání. Kelti ve městě automobilů naposledy těšně padli po výsledku 1:2 a touha prolomit zdejší nepříznivou bilanci byla vidět možná ještě více než při zápase základní části Letního poháru.

Hosté šli také v utkání do vedení, když opět úřadoval berounský talent Matěj Taufer. Šancí bylo opět dostatek na obou stranách hřiště, Kelti měli ovšem vždy drobný náskok. Když ve druhé třetině využil nabídku Beneše opět junior Taufer a v zápětí se prosadil i Marek Krbec, zdálo se, že mají Berounští zápas plně pod kontrolou.

A také měli, až do posledních minut třetí třetiny. Když už vteřiny ukrajovali čas z poslední minuty zápasu, přišla studená sprcha pro hostující střídačku. Lhota sice svůj samostatný únik ještě nevyužil, když se ale míček o chvíli později odrazil do předbrankového prostoru, Kelti už vedli jen o jeden gól. Do konce zápasu zbývalo už jen dvanáct vteřin, když tvrdou ránu vyslal od modré mladoboleslavský obránce. Tečovaná střela nakonec doplachtila až do branky a bylo vyrovnáno.

Prodloužení nabídlo další dvě přesilovky pro speciální formaci trenéra Matyse. Kelti se ovšem v počtení výhodě opět neprosadili a dvě minuty před koncem prodloužení tak přišel rozhodující moment. Lhota se ocitl sám na levém mantinelu, žádný s obránců v modrém dresu už ho nestihl atakovat. V odvetě tváří tvář proti brankáři Güntherovi byl tentokrát klidnější a dlouhou kličkou do forhendu rozhodl o výhře Mladé Boleslavi 5:4.

Kelti tak zakončili Letní pohár porážkou, v podstatě ve vyhraném utkání. S odstupem času ale může být celý tým spokojený s herním projevem i zapojením mladých hráčů do mužské kategorie.

Sestava Keltů o finálovém víkendu: Jakub Günther – Jiří Hrabar, Robin Malý, Vítek Vozdecký, Martin Maršoun, Tomáš Bartolen, Jan Häusler – Ondřej Beneš, Václav Urban, Matěj Taufer, Marek Krbec, Marek Kohout, Václav Patzenhauer, Jan Chromek, Roman Novák, Martin Kupec, Jan Krásl, Daniel Matys

autor: Jakub Günther