A-tým - zápasy 28. 5. 2022

Áčko získalo v semifinále mečbol

V ranním sobotním utkání mezi Áčkem Keltů a Tygry z Mladé Boleslavi se čekalo na branku až do třetí třetiny. Zářili především brankáři. V nervózním závěru využil Tvarůžek přesilovku a vystřelil Keltům výhru. Domácí tak můžou už v neděli v podvečer ukončit semifinálovou sérii.

Komentář Jana Häuslera:

"Velmi vyrovnaný duel, který se rozhodl až v posledních minutách třetí třetiny. Myslím si že, zasloužená výhra, protože jsme byli v závěru zápasu lepší než soupeř."

Rozhovor s Danielem Procházkou:

Utkání se přelévalo ze strany na stranu. Je to o to lepší pocit vyjít z něj vítězně?

Jo, určitě. V téhle fázi soutěže záleží na detailech. Stačilo jít do vedení nebo dostat takovýho góla, pak se to otevře. Záleží na detailech, nám se povedla jedna přesilovka, kterou jsme využili. To rozhodlo celý zápas. Určitě jsme rádi, že to takhle dopadlo.

Dneska předvedli parádní výkon především brankáři, bylo by to jiné pokud by padl gól hned na začátku?

Ze začátku to bylo hodně pasivní. Dvě třetiny se hráli za stavu 0:0. Oba gólmany je potřeba vyzdvihnout, chytali fakt famózně. Možná o to víc pasivní ta hra na začátku byla. Třetí třetina vygradovala, když jsme to trošku stáhli, víc zabrali a tam se rozhodlo.

Na konci zápasu se situace zdramatizovala, čekali jste to?

Je jasný, že v téhle fázi zápasu je to trošku vyhrocený a když se kluci nechají vyloučit po vzájemný bitce, tak je to v pohodě. Horší je, když uděláte nějaký zbytečný oplácení a necháme se oslabit. Dneska jsme měli tři oslabení. Naštěstí jsme je ubránili, ale může to rozhodovat. Kdybychom z nich dostali tři góly, tak bychom ani nevyhráli.