B-tým - zápasy 29. 5. 2022

Béčko je krok od triumfu

Béčkaři udělali první krok k zisku mistrovského titulu. Lví podíl na tom měl gólman Michal Kupec, který čelil 41 střelám a navíc pochytal všechny pokusy novostrašeckých v nájezdech. Za Kelty se v samostatných stříleních prosadil Václav Patzenhauer, který přidal i branku v přesilovce.

Komentář Davida Žežulky: “První zápas proti Novému Strašecí byl hodný finále. Rychlý důrazný hokejbal z obou stran začali gólově lépe hosté, když v páté minutě využili nedůraz v obranné třetině a ujali se vedení 1:0. Naštěstí jsme oplatili stejnou mincí a po střele Romana Kajera do odkryté branky srovnával Martin Hipča. V jedenácté minutě nám nabídlo Strašecí čtyřminutovou přesilovku za hru vysokou holí a dvakrát jsme udeřili! Nejprve nás Václav Patzenhauer poslal ve 12. minutě do vedení 2:1 a následně skóre navýšil ve 13. minutě Roman Novák na 3:1. Hosté se však nevzdali a ve 40. a následně 42. minutě srovnali na 3:3. Tímto skóre skončil zápas v základní hrací době a výsledek se nezměnil ani po prodloužení. Utkání se tak posunulo do samostatných nájezdů, kdy skvěle chytající Michal Kupec zavřel bránu a společně s jediným exekutorem samostatných nájezdů Václavem Patzenhauerem nás posunuli k prvnímu vítězství ve finálové sérii.