Junioři - zápasy 29. 9. 2022

Juniorka doma porazila Hostivař

Junioři přivítali na Den české státnosti na domácí půdě Hostivař. Kelti předvedli už skoro tradičně ospalý úvod. Koudela v bráně měl tak spoustu práce, kterou ovšem odváděl bezchybně a držel tak Kelty ve hře. Domácí se dostali do hry přesilovkou pět na tři. Tu dokázal využít Maršoun, když na něj po krásné přihrávce Horela zívala prázdná brána. Po zbytek zápasu se hrál vyrovnaný hokejbal. Kelti byli ovšem o kousek lepší a zaslouženě vyhráli 3:2.

Komentář trenéra Romana Nováka:

"Proti Hostivaři jsme rozhodně chtěli bodovat, navzdory trošku poslepované a doplněné sestavě. Do branky se na poslední chvíli postavil Ondra Koudela a mohli jsme děkovat právě jemu, že tým v první třetině výrazně podpořil řadou parádních zákroků. Od druhé branky v síti Hostivaře jsme byli lepším celkem, zhruba do poloviny zápasu to totiž byli právě hosté, kteří měli více ze hry. Koudelu ale překonat nedokázali. Když jsme zkraje třetí části po šťastném odrazu gólově odskočili, zdálo se vše na dobré cestě. Ve třetí třetině jsme měli více gólových šancí my, soupeř ale ještě pět minut před koncem ze samostatné akce trestal a měl možnost v závěru při dvou přesilovkách srovnat, což jsme nepřipustili. Suma sumárum, z naší strany odbojovaný a týmový výkon přičemž se k nám, na rozdíl od minulých utkání, přiklonilo i trochu štěstí."

Rozhovor s Ondřejem Koudelou:

Dneska to byl první zápas proti Hostivaři, jaké to je nastoupit proti týmu, který neznáte? Vnímal si to jako problém?

S Hostivaří jsme již několikrát hráli v minulosti v mladších kategoriích, takže to nebyl problém. S hráči z Hostivaře se známe.

Jak hodnotíš celkově dnešní zápas?

Byl hodně vyhrocený, ale pochválil bych celý tým za super odmakaný a odbojovaný výkon.

Zápas byl vyhrocený a docházelo hodně k potyčkám před brankou, ovlivňuje to nějak tvůj výkon?

Ani ne, snažím se to co nejvíce nevnímat. V případě, že je to hodně blízko brány, tak třeba odejdu, ale nijak mě to neovlivňuje.