Junioři - zápasy 17. 11. 2022

Juniorka si opět sama zadělala na problémy

Junioři přivítali během státního svátku doma Nové Strašecí. Začali parádně, hned v první střídání šli do vedení zásluhou Horela. Poté ovšem polevili a hosté zápas otočili. Kelti se však dokázali vzchopit a vzít si vedení znovu na svojí stranu. Po zbytek zápasu Berounští vedli, ale do většího brankového náskoku se jim odskočit nepodařilo. Kelti porazili Nové Strašecí 7:4.

Komentář trenéra Romana Nováka:

"Možná jsme si po první vstřelené brance mysleli, že to půjde samo. A podobně jako v Prachaticích soupeř naše zaváhání trestal a dostal se do vedení, které vytěžil z jednoduché a účelné hry v útočném pásmu, když si nic nekomplikoval a střílel ze všech vytvořených šancí. Střelecké trápení nás sice provázelo v celém utkání, na sedm zásahů to ale stačilo a utkání se nám podařilo otočit v náš prospěch. Zaslouženě. Cílevědomě jsme od druhé třetiny za výhrou šli, další z mnoha zaváhání už brankou soupeře skončilo jen jednou. Nelehký zápas jsme, možná i se zkušeností z minulého týdne, nakonec zvládli a v posledním kole si to s Hostivaří rozdáme o přímý postup mezi tři nejlepší celky po podzimu."

Rozhovor s Matějem Burešem:

Do dnešního zápasu jste nevstoupili vůbec dobře a po první třetině jste prohrávali 2:3. Čím to bylo?

Myslím si, že to bylo tím, že jsme moc přehrávali naše akce a nevyužívali jsme moc beky, takže jsem nestříleli z dálky a snažili jsme se to tlačit strašně do brány.

Ve třetí třetině si vstřelil svojí první branku v dresu Keltů, která zvýšila náskok na dva góly. Jakým způsobem jste chtěli zápas dohrát?

Zápas jsme chtěli dohrát s klidem, chtěli jsme hlavně vyhrát. Trenéři nám řekli, ať hrajeme na 110 %, takže jsme tomu všichni dali všechno a šli jsme si pro výhru.

V průběhu podzimu jsi hrál útočníka i obránce. Kde se ti hraje lépe?

Popravdě se mi hraje lépe v obraně. V útoku jsem moc zbrklý na hokejce a neumím to moc zavést do útočného pásma.