post

Minipřípravka a dívky bojovali na Lužinách

Naši nejmladší bojovníci a bojovnice vyrazili v neděli na Lužiny svést své první turnajové klání letošní sezóny. Oběma celků se dařilo střídavě. Zatímco kluci první dvě utkání prohráli a další dvě vyhráli, děvčata hrála přesně obráceně – dvě výhry na úvod a dvě porážky na závěr turnaje. Trenéři a trenérky však po herní stránce vystoupení hodnotili kladně a děti si turnaj v Praze užily!

 

Kluky hned na úvod čekal domácí tým Kertu, kterému po vyrovnaném výkonu podlehli o jedinou branku 4:5. Jako další protivník nastoupili proti Keltům borci z Kladna, hrající v bílých dresech. Opět se jednalo o herně vyrovnanou partii, nicméně skóre se zastavilo v neprospěch týmu z Berouna – 4:6. Po obědové pauze kluci nastoupili proti druhému kladenskému týmu v modrém a převálcovali jej jasnou herní převahou a výsledným skóre 5:0. Na závěr se postavili soupeři z Rakovníka a ve stejném stylu minulého zápasu završili turnaj výhrou 4:0.

 

Tomáš Mathauser k turnaji doplnil:

“Kluci na prvním turnaji odvedli perfektní práci. Fungovali jako celek a bojovali o každý míček. Všechny zápasy odehráli naplno a hlavně si to dle mého názoru užili. Jsem moc rád že se podařilo urvat i dvě výhry. Jako velký úspěch hodnotím začlenění nováčků, kteří se hned od začátku stali nedílnou součástí týmu.
Velký dík patří také rodičům, kteří naše kluky podpořili perfektním fanděním a povzbuzováním. Věřím že neusneme na vařínech, zaměříme se v trénincích na oblasti které lze zlepšit a další turnaj hodláme opanovat od začátku do konce…:)”

Sestava Keltů na turnaji: Leipert Adam – Mathauser Robert, Fučík Štěpán, Grau Jakub, Lhotka Šimon, Urban Max, Gyorodi Adam, Patera František, Arabadzis Christos, Rolek Václav

 

Trenérka Martina Mazancová okomentovala  vystoupení dívčího týmu následovně:

“Nedělní ráno nás na Lužinách přivítalo sychravým počasím. Toho se ale naše malé Fretičky nezalekly a vrhly se na prvního soupeře z Kladna, ALPIQ – modrý tým, který převálcovaly 5:0. Druhý zápas s Ráčky z Rakovníka se zdál zpočátku jasně v náš prospěch, nakonec se soupeř dotáhl na gólový dostřel ale Fretky udržely těsný stav 3:2, který znamenal výhru. Po přestávce přišly na řadu šikovnější týmy –  ALPIQ Kladno – bílý tým a Kert Park Praha. Snažily jsme se vstřelit alespoň nějaký gól, zápasy však skončily ve prospěch soupeřů 1:8 a 2:9. Ve všech zápasech děvčata získávaly nové zkušenosti a hru si užívaly plnými doušky.”

 

Sestava Fretek na turnaji: Koudelová Kateřina – Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Suchá Julie, Makovská Sára, Staňková Jana, Tomková Klára