post

Minipřípravka? Jeden turnaj, tři týmy!

Skvělé a bojovné výkony malých Keltíků, nádherné počasí, teplé párky, studené pivo = parádně prožitá neděle na turnaji minipřípravek v Novém Strašecí.

Vystoupení modrého týmu shrnul Radek Dolejš:

“První zápas odehráli modří proti tradičním rivalům z Kladna. Brzy vedli 2:0, hosté pak srovnali, ale nakonec Kelti dokázali překlopit zápas na svoji stranu  a zvítězili 4:3. Další zápas se žlutým týmem domácího Nové Strašecí se dlouho vyvíjel tak, že skončí remízou, ale nakonec Kelti v závěru soupeře přitlačili a vyhráli těsně 2:1. Utkání s druhým týmem Strašecí složeném z hokejbalových elévů byl hrou kočky s myší a skóre se zastavilo na konečných 8:0. Poslední zápas už modří Keltíci neměli proti rakovnickým „hokejkám“ moc sil a dostali bůra. I tam byly výkony všech parádní a především ti, kteří hrají s oranžovým míčkem teprve pár týdnů, mile překvapili!”

Sestava modrých: Pavel Hubinger – Václav Rolek, Matěj Dolejš, Natálie Frýdlová, Sofie Lébrová, Tomáš Hron, Stanislav Kubrycht, Jakub Hamouz

 

 

Novic mezi trenéry Keltů, Filip Endrle, okomentoval turnaj pohledem “černých” hráčů a hráček: 

“Černí Kelti zahájili svůj turnaj zápasem proti domácímu týmu žlutých. Ze začátku se malí Keltíci trochu hledali ale po prvním gólu se probrali a začali bojovat. I přes velkou snahu černí těsně prohráli 3:2. Po krátké pauze si ale šli zpravit chuť na slabším týmu domácích – modrém Novém Strašecí. Už ve druhém střídání Keltíci skórovali a v tomto stylu to pokračovalo až do konce zápasu. Konečné skóre se zastavilo na 13:0.

Následoval bratrovražedný zápas. Od začátku to s týmem Bílích Keltů byla tahanice. Bílí ale převzali iniciativu a černí už to neotočili. Konečné skóre 7:4. Na poslední zápas už moc sil nezbylo. I tak ale zápas Černých s Rysy z Kladna skončil remízou. Tým, který byl více než z půlky složen z nováčků si v očích trenérů vedl skvěle!”

Sestava černých: Poláček Max – Györodi Adam , Betlach Jonáš, Tůma Jan, Schicker Jan, Zatloukal Jan, Makovská Nela, Tatíček Václav

 

 

Zápisky pohledem trenéra bílého týmu sesmolil Marek Suk:

“První zápas jsme hráli od deseti a v mezičase jsme řešili problém s vybavením golmana. Kvůli postavení tří brankářů na turnaj nezbyly kraťasy potřebné velikosti a lapačka, vyrážečka na správnou stranu. Ochotní kluci ze Strašecí nám pomohli alespoň s kraťasy. Tímto děkujeme!

První zápas jsme hráli proti Kladnu. Jak je zvykem, proběhl počáteční šok, díky kterému chvíli trvalo než se Keltíci vzpamatovali a začali něco hrát. Zbytek zápasu byl vyrovnaný, nám ovšem chyběla potřebná přesná střelba. Zápas skončil 4:3.

Druhý v pořadí, proti žlutému Strašecí, se nesl opět ve vyrovnaném duchu a tak i skončil. Remízou 2:2. Chemie v týmu byla výborná, stále nám ale chyběla ta střelba, která by překonala jejich hbitého gólmana. Klobouček dolů.

Třetí, vzájemný, zápas proti černým Keltům byl vyrovnaný v náš prospěch. Tedy až po druhé třetině, kdy jsme soupeře uběhali. Nebylo nouze o vsítěné branky, celkem jedenáct v poměru 7:4.

Čtvrté dějství už byla pouze třešnička na dortu, kdy jsme proti modrému Strašecí experimentovali se sestavou. Hlavním cílem bylo, aby si všichni dali góla. Nejvíce práce měl Adam, kterému rozhodčí gól neuznal. Holt nemá kopat do míčku. Adam se už loučil s vidinou brankové šance, ale nakonec se po pomoci spoluhráčů také dočkal.

Celý den se nesl v uvolněném sportovním duchu a určitě nebudu mluvit jen a pouze za sebe, když řeknu, že jsem si dnešek opravdu užil.”

 

Sestava bílých: Pachner Antonín – Vondrák Matouš, Šafář Adam, Vilagomez Sebastian, Klas Jakub, Staňková Jana,  Tomková Klára